ΑΓΓΛΙΑ

Νότιγχαμ – Γουέστ Μπρομ 1-2: Πρεμιέρα με ήττα (vid)

Δεν κατάφερε η Νότιγχαμ Φόρεστ να ξεκινήσει με το δεξί στο πρωτάθλημα της Τσάμπιονσιπ...

Νότιγχαμ – Γουέστ Μπρομ 1-2: Πρεμιέρα είχε η Νότιγχαμ Φόρεστ στο πρωτάθλημα της Τσάμπιονσιπ, χωρίς όμως να ξεκινήσει όπως ήθελε. Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη γνώρισε την ήττα στο γήπεδό της από τη Γουέστ Μπρομ με 2-1.

Παρά το καλό ξεκίνημα της Νότιγχαμ ο αγώνας δεν κύλησε όπως θα ήθελε.

Συγκεκριμένα, μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μάτι Κας έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στον αγώνα με 1-0. Μέσα σε 11 λεπτά όμως η Γουέστ Μπρομ κατάφερε να κάνει την ανατροπή.

Στο 15′ ο Κάιλ Έντουαρντς ισοφάρισε σε 1-1 και στο 26′ ο Ματ Φίλιπς διαμόρφωσε το τελικό 1-2 στον αγώνα!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νότιγχαμ προσπάθησε να ισοφαρίσει, χωρίς όμως να τα καταφέρει και έτσι γνώρισε την ήττα στην έδρα της. Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Τσάμπιονσιπ.

Το 1-0 για τη Φόρεστ

Νότιγχαμ Φόρεστ (Σαπρί Λαμουσί): Μιούριτς, Κας, Γουόρολ, Ντόσον, Ρόμπινσον, Σεμέδο (88’, Τζόνσον), Γουότσον, Λόλεϊ (72’, Αμεόμπι), Σίλβα (62’, Μιρ), Αντομά, Γκράμπαν.

Νότιγχαμ – Γουέστ Μπρομ 1-2

View this post on Instagram

The opening day ends in defeat for #NFFC

A post shared by Nottingham Forest (@officialnffc) on

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νότιγχαμ – Γουέστ Μπρομ 1-2: Πρεμιέρα με ήττα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.