ΑΓΓΛΙΑ

Πέρασε από το Λέστερ με Ζεσούς, η Μάντσεστερ Σίτι! (vid)

Η Σίτι παρουσιάστηκε ανεπηρέαστη από την τιμωρία της UEFA για το FFP και πήρε μια πολύτιμη νίκη με 1-0, στην έδρα της Λέστερ, για την 27η αγωνιστική της Premier League. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης, πέτυχε ο Γκαμπριέλ Ζεσούς στο 88ο λεπτό, μετά από πάσα του Μαχρέζ που έκανε γενικότερα πολύ ωραία ενέργεια. Να σημειώσουμε...

Η Σίτι παρουσιάστηκε ανεπηρέαστη από την τιμωρία της UEFA για το FFP και πήρε μια πολύτιμη νίκη με 1-0, στην έδρα της Λέστερ, για την 27η αγωνιστική της Premier League.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης, πέτυχε ο Γκαμπριέλ Ζεσούς στο 88ο λεπτό, μετά από πάσα του Μαχρέζ που έκανε γενικότερα πολύ ωραία ενέργεια.

Να σημειώσουμε οτι ο σκόρερ είχε μπει στο ματς μόλις τρία λεπτά νωρίτερα αντί του Αγουέρο.

Η Μάντσεστερ Σίτι ήταν ανώτερη, ειδικά στο δεύτερο μέρος στο οποίο κυριάρχησε. Μάλιστα στο 62’ κέρδισε πέναλτι μετά από χρήση του VAR, όμως ο Αγουέρο δεν κατάφερε να νικήσει τον Σμάιχελ που κράτησε το 0-0.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα έφτασε τους 57 βαθμούς και αποσπάστηκε επτά ολόκληρους από την αποψινή αντίπαλό της που παρέμενε στους 50.

Συνολικά οι«πολίτες» έχουν απολογισμό 18 νίκες, 3 ισοπαλίες και 6 ήττες, ενώ η Λέστερ έχει 15 νίκες, 5 ισοπαλίες και 7 ήττες.

Δείτε παρακάτω βίντεο με αναλυτικά στιγμιότυπα από τα παιχνίδια του Σαββάτου (22/2)

Premier League: Τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής