ΑΓΓΛΙΑ

Premier League: «Χτύπησε» στο φινάλε η Νιούκαστλ (vid)

Η Νιούκαστλ, με δύο γκολ στο 88' και το 90', επικράτησε με 2-0 μέσα στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας για την 10η αγωνιστική της Premier League.

Σε ένα ματς το οποίο φαινόταν ότι θα λήξει ισόπαλο και μάλιστα χωρίς τέρματα, ήρθαν τα… πάνω – κάτω λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα. Ή μάλλον καλύτερα η Νιούκαστλ έφερε τα «πάνω-κάτω» καθώς με δύο γκολ στο 88′ και το 90′, επικράτησε με 2-0 μέσα στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας, στο παιχνίδι που άνοιξε την 10η αγωνιστική στην Premier League!

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε ο Κάλουμ Γουίλσον (από ασίστ του του Ζοέλιτον) δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου

Προτού καλά καλά συνέλθουν οι γηπεδούχοι, δέχθηκαν και νέα ψυχρολουσία καθώς ο δημιουργός του πρώτου τέρματος, έγινε αυτή τη φορά σκόρερ.

Έτσι λοιπόν στο 90′ ο Ζοέλιντον έκανε το 2-0, με δημιουργό αυτή τη φορά τον σκόρερ του πρώτου γκολ, Γουίλσον!

Με τη νίκη αυτή η η Νιούκαστλ έφτασε τις 4 σε δέκα ματς και ανέβηκε στην 10η θέση της βαθμολογίας. Αντιθέτως η Κρίσταλ Πάλας γνώρισε την 5η της ήττα στον ίδιο αριθμό αγώνων και είναι 13η.

Να σημειώσουμε ότι πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή προς τιμήν του Ντιέγκο Μαραντόνα.

Premier League: Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής: