ΑΓΓΛΙΑ

Premier League: Έπαιξε 18 λεπτά ο Τζόλης στην ήττα της Νόριτς – Πάγκο ο Γιαννούλης

Άλλη μια ήττα για την... ελληνική Νόριτς, αυτή τη φορά στο Λονδίνο κόντρα στη Γουέστ Χαμ.

Η Νόριτς γνώρισε την έκτη διαδοχική της ήττα στην Premier League, με 2-0 εκτός έδρας από τη Γουέστ Χαμ.

Ο Χρήστος Τζόλης αποτέλεσε την ελληνική εκπροσώπηση των «καναρινιών», περνώντας ως αλλαγή, ενώ ο Δημήτρης Γιαννούλης έμεινε στον πάγκο στο πρώτο παιχνίδι της Νόριτς μετά τις 28/12.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Τζάροντ Μπόουεν, ο οποίος συμμετέχει σε τέρμα για τρίτη φορά στις τέσσερις πιο πρόσφατες αναμετρήσεις των «σφυριών», τα οποία σκαρφάλωσαν στην στην 4η θέση.

Από την άλλη, η ομάδα του Ντιν Σμιθ παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς σε 20 ματς, έχοντας και δύο ματς λιγότερα.

Να σημειωθεί πως αυτή ήταν η πρώτη της ήττα στο πρώτο ημερολογιακά παιχνίδι του έτους εδώ και 8 σεζόν.

Η βαθμολογία της Premier League

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Premier League: Έπαιξε 18 λεπτά ο Τζόλης στην ήττα της Νόριτς – Πάγκο ο Γιαννούλης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.