ΑΓΓΛΙΑ

Premier League: Σπουδαία νίκη για την Πάλας κόντρα στη Μπράιτον

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Κρίσταλ Πάλας κόντρα στην Μπράιτον για την 28η αγωνιστική της Premier League επικρατώντας με 1-0 χάρη σε γκολ του Αγιού. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν από την αρχή της αναμέτρησης, ωστόσο η Πάλας φαινόταν έχει την απάντηση σε κάθε κίνηση που προσπαθούν να κάνουν. Στο 11ο λεπτό μάλιστα ο Κουγιατέ, έχασε...

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Κρίσταλ Πάλας κόντρα στην Μπράιτον για την 28η αγωνιστική της Premier League επικρατώντας με 1-0 χάρη σε γκολ του Αγιού.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν από την αρχή της αναμέτρησης, ωστόσο η Πάλας φαινόταν έχει την απάντηση σε κάθε κίνηση που προσπαθούν να κάνουν.

Στο 11ο λεπτό μάλιστα ο Κουγιατέ, έχασε μεγάλη ευκαιρία να βάλει τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να κάνει μία απίστευτη επέμβαση και να κρατάει το μηδέν στην εστία του.

Από κει και πέρα στο 36′ η Μπράιτον έχασε την πρώτη ευκαιρία με τον Μαρτς, ωστόσο δεν μπόρεσε να στοχεύσει και να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ξεκίνησε δυνατά, με τον Τροσάρ να σουτάρει δυνατά έξω από την περιοχή στο 53′ και την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

Κάπου εκεί τα πράγματα Άλλαξαν τελείως, η Κρίσταλ Πάλας ήταν αυτή που είχε τις ευκαιρίες και μάλιστα έκανε το 1-0 με τον Αγιού στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στη συνέχεια με τις πολλές αλλαγές που έγιναν, ο ρυθμός έπεσε και καμία ομάδα δεν κατάφερε να αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Νόριτς – Λέστερ 1-0: Ελπίζει ακόμα (vid)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μπράιτον: Ράιαν, Μοντόγια (78′ Γιάχανμπακς), Γουέμπστερ, Ντανκ, Μπερν, Πρέπερ, Μπισούμα (82′ Αλζάτε), Μόουϊ, Τροσάρ, Μαρτς (66′ Μάρεϊ), Μόπεϊ

Κρίσταλ Πάλας: Γκουαΐτα, Γουόρντ, Νταν, Κέιχιλ, Φαν Άνολτ, ΜακΚάρθι (46′ Ρίντεβαλντ), Ζαχά, Κουγιατέ, ΜακΆρθουρ, Τζ. Αγιού, Μπεντεκέ (87′ Τοσούν)

Το πρόγραμμα της 28ης αγωνιστικής της Premier League:

Παρασκευή 28/2

Νόριτς – Λέστερ 1-0 (70’ Λούις)

Σάββατο 29/2

Μπράιτον – Κρίσταλ Πάλας 0-1 (70′ Αγιού)

Άστον Βίλα – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (αναβολή)

Μπόρνμουθ – Τσέλσι (17:00)

Γουέστ Χαμ – Σάουθάμπτον (17:00)

Νιούκαστλ – Μπέρνλι (17:00)

Γουότφορντ – Λίβερπουλ (19:30)

Κυριακή 1/3

Μάντσεστερ Σίτι – Άρσεναλ (αναβολή)

Έβερτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (16:00)

20 Νόριτς 28 21 25 51

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Premier League: Σπουδαία νίκη για την Πάλας κόντρα στη Μπράιτον», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.