ΑΓΓΛΙΑ

Premier League: Βήμα παραμονής για τη Μπράιτον, «ταφόπλακα» για Νόριτς

Η Μπράιτον έκανε μεγάλο βήμα παραμονής στην κατηγορία, καθώς πέρασε με 1-0 από την έδρα της Νόριτς, η οποία αναζητά ένα «θαύμα» για να σωθεί. Ένα… θαύμα χρειάζεται πλέον η Νόριτς για να μείνει στα σαλόνια του αγγλικού ποδοσφαίρου. Η Μπράιτον του Γκράχαμ Πότερ πήρε τη νίκη με γκολ του Τροσάρ στο 25ο λεπτό στην...

Η Μπράιτον έκανε μεγάλο βήμα παραμονής στην κατηγορία, καθώς πέρασε με 1-0 από την έδρα της Νόριτς, η οποία αναζητά ένα «θαύμα» για να σωθεί.

Ένα… θαύμα χρειάζεται πλέον η Νόριτς για να μείνει στα σαλόνια του αγγλικού ποδοσφαίρου.

Η Μπράιτον του Γκράχαμ Πότερ πήρε τη νίκη με γκολ του Τροσάρ στο 25ο λεπτό στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο μέρος μπήκαν καλά μπήκε καλά και στο 52′ απείλησαν με τον Μπερν. Στο 70′ ο Μπισουμά έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τον Κρουλ να διώχνει. Η Νόριτς άγγιξε την ισοφάριση στο 94′ όταν ο Ίντα έστειλε, με κεφαλιά, την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι.