ΑΓΓΛΙΑ

Σαουθάμπτον – Γουλβς 1-2: Την… καβάλησε (vid)

Η Γουλβς επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Σαουθάμπτον το μεσημέρι της Κυριακής (14/2) και την προσπέρασε στη 12η θέση της Premier League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με τον Ντάνι Ινγκς, όμως οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν τα δεδομένα.

Στο 52′ ο Μπέρτραντ έκανε χέρι εντός περιοχής, ο Νέβες ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι και ισοφάρισε.

Δεκατέσσερα λεπτά αργότερα, ο Πέδρο Νέτο έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους με μία εκπληκτική προσπάθεια.

Το ματς κύλησε χωρίς άλλες συγκινήσεις, με αποτέλεσμα η Γουλβς να πάρει τη νίκη.