ΑΓΓΛΙΑ

Σαουθάμπτον – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 3-0: Την… κατάπιε (vid)

Premier League: Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Σαουθάμπτον για να κάμψει την αντίσταση της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (3-0) το μεσημέρι της Κυριακής (13/12).

Ο Τσε Άνταμς είχε βάλει 4 γκολ τη σεζόν 2019-20, όσα δηλαδή μετρά ήδη την εφετινή περίοδο.

Κι αυτό γιατί στο 34ο λεπτό άνοιξε το σκορ, σε μία αναμέτρηση που οι φιλοξενούμενοι δεν κατέγραψαν ούτε μία τελική προς την εστία.

Η Σέφιλντ κράτησε μέχρι το 62ο λεπτό, όταν ο Στιούαρτ Άρμστρονγκ διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων, ενώ στο 83′ ο Νέιθαν Ρέντμοντ αξιοποίησε μία ωραία συνεργασία με τον Οριόλ Ρομέου, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Επομένως, η Σαουθάμπτον ανέβηκε στην 3η θέση της Premier League (η Λέστερ έχει ματς λιγότερο) και η Γιουνάιτεντ παραμένει στην τελευταία θέση με μόλις 1 βαθμό.