ΑΓΓΛΙΑ

Στόουκ – Τότεναμ 1-3: Άνετη πρόκριση στα ημιτελικά

Η Τότεναμ δεν βρήκε καμία δυσκολία απέναντι στην Στόουκ, επικρατώντας με 1-3, παίρνοντας την πρόκριση στα ημιτελικά του League Cup. Το σκορ για την Τότεναμ άνοιξε ο Γκάρεθ Μπέιλ στο 22ο λεπτό της συνάντησης με όμορφη κεφαλιά, σημειώνοντας το 0-1. Οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Τόμπσον στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικότερα στο 53ο λεπτό, με...

Η Τότεναμ δεν βρήκε καμία δυσκολία απέναντι στην Στόουκ, επικρατώντας με 1-3, παίρνοντας την πρόκριση στα ημιτελικά του League Cup.

Το σκορ για την Τότεναμ άνοιξε ο Γκάρεθ Μπέιλ στο 22ο λεπτό της συνάντησης με όμορφη κεφαλιά, σημειώνοντας το 0-1.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Τόμπσον στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικότερα στο 53ο λεπτό, με ψύχραιμο τελείωμα εντός περιοχής.

Τα «σπιρούνια» πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Ντέιβις στο 70ο λεπτό, με μακρινό βολέ. Ο Κέιν σημείωσε το τελικό 1-3, στο 81ο λεπτό.