ΑΓΓΛΙΑ

Τερματοφύλακας στην Αγγλία έγινε… Παπαδόπουλος και ισοφάρισε στο 95′ σε τελικό ανόδου στην League Two!

Το Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός θύμισε η αναμέτρηση της Χάρτλπουλ με την Τορκί με έπαθλο ένα εισιτήριο για την League Two της Αγγλίας.

Το Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός θύμισε η αναμέτρηση της Χάρτλπουλ με την Τορκί με έπαθλο ένα εισιτήριο για την League Two της Αγγλίας.

Στην αναμέτρηση των πλέι οφ της Super League, ο τερματοφύλακας Νίκος Παπαδόπουλος είχε ισοφαρίσει για λογαριασμό του Αστέρα Τρίπολης τον Παναθηναϊκό (σε 2-2 από 0-2) στο 90+7′.

Στο αγγλικό παιχνίδι ο τερματοφύλακας της Τορκί σκόραρε με κεφαλιά στο 95′ κόντρα στην Χάρτλπουλ οδηγώντας το ματς σε παράταση (1-1)!

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο Μπρίστον στον τελικό της National League με τον νικητή να να εξασφαλίσει  συμμετοχής στην League Two (τέταρτη κατηγορία της Αγγλίας) την επόμενη σεζόν με το φινάλε να είναι δραματικό.

Από το 35ο λεπτό η Χάρτλπουλ είχε ανοίξει το σκορ με τον Λουκ Άρμστρονγκ, όμως στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων η η Τορκί πέτυχε το γκολ που την «κράτησε στη ζωή»!

Σκόρερ ο τερματοφύλακάς της Λούκας Κόβολαν, ο οποίος προωθήθηκε στην αντίπαλη περιοχή και μετά από σέντρα από τα δεξιά κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το 1-1!

Το ματς οδηγήθηκε σε ημίωρη παράταση όμως το «φιλί ζωής» του 30χρονου Βραζιλιάνου «κίπερ» αποδείχθηκε πως δεν ήταν αρκετό…

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι (καθώς το σκορ δεν άλλαξες στην παράταση), εκεί όπου η Χάρτλπουλ επικράτησε με σκορ 5-4.

Δείτε παρακάτω το σπάνιο γκολ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Άρης: Δύο μεταγραφές… αεροδρομίου παλεύει ο Καρυπίδης!

Το φοβερό βίντεο για την ημέρα του πατέρα με Μαραντόνα-Μέσι! (vid)

Το απίστευτο δώρο Ατζούν σε Πέλκα – Μέχρι και ο Τσαβούσογλου πήρε τηλέφωνο τον Έλληνα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τερματοφύλακας στην Αγγλία έγινε… Παπαδόπουλος και ισοφάρισε στο 95′ σε τελικό ανόδου στην League Two!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.