ΑΓΓΛΙΑ

Τότεναμ – Μάντσεστερ Σίτι 2-0: Κορυφή για τον Μουρίνιο!

Η Τότεναμ κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες της και να επικρατήσει της Μάντσεστερ Σίτι με 2-0, για την Premier League. Οι «πετεινοί» κατάφεραν να βάλουν δύσκολα στους «πολίτες» από νωρίς, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο πέμπτο λεπτό, με τον Σον. Ειδικότερα, ο Εντομπελέ πάσαρε στον Σον και ο δεύτερος «εκτέλεσε» τον Έντερσον για...

Η Τότεναμ κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες της και να επικρατήσει της Μάντσεστερ Σίτι με 2-0, για την Premier League.

Οι «πετεινοί» κατάφεραν να βάλουν δύσκολα στους «πολίτες» από νωρίς, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο πέμπτο λεπτό, με τον Σον. Ειδικότερα, ο Εντομπελέ πάσαρε στον Σον και ο δεύτερος «εκτέλεσε» τον Έντερσον για το 1-0.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα πίεσε και βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Λαπόρτ στο 27′, αλλά ακυρώθηκε για χέρι, έπειτα και την χρήση VAR.

Η Τότεναμ δεν έχασε την ψυχραιμία της, παρά την πίεση, με τον Λο Σέλσο που πέρασε ως αλλαγή να σημειώνει το 2-0, στο 65ο λεπτό. Ο Αργεντινός, σε μία αντεπίθεση των γηπεδούχων, πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.