ΑΓΓΛΙΑ

Τότεταμ – Κρίσταλ Πάλας 4-1: «Τεσσάρα» και φουλ για τετράδα (vid)

Η Τότεναμ διέλυσε την Κρίσταλ Πάλας με 4-1 σκορ και βρίσκεται μία ανάσα από την τετράδα της Premier League.

Ο Κέιν και ο Μπέιλ έκαναν… πάρτι σήμερα και η Τότεναμ διέλυσε με 4-1 την Κρίσταλ Πάλας στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Premier League.

Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο χτίζει ένα μικρό σερί τριών νικηφόρων αγώνων, καλύπτοντας με αυτό τον τρόπο τη διαφορά που υπάρχει προς την τετράδα.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε στο 25ο λεπτό ο Μπέιλ μετά από ασίστ του Κέιν, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Στο 49′ ο Κέιν σέρβιρε και πάλι στον Ουαλό που σκόραρε ξανά, ενώ ο Άγγλος τρία λεπτά αργότερα έκανε το 3-1. Ο 27χρονος δεν έμεινε εκεί, σκοράροντας ξανά στο στο 76′ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Λορίς, Ντόχερτι, Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Ρεγκιλόν, Χόιμπιεργκ, Γουίνκς (70′ Σισοκό), Μπέιλ (70′ Λαμέλα), Μόουρα, Σον, Κέιν (80′ Βινίσιους)

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ: Γκουάιτα, Γουόρντ, Κουγιατέ, Κέιχιλ, Φαν Άανχολτ, Τάουνσεντ (65′ Σλουπ), Ρίντεβαλντ, Μιλιβόγεβιτς, Έζε (46′ Ζαχά), Αγιού, Μπεντεκέ (74’Ματετά)