ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Φέστα: Δεν μίλησε για την ταμπακιέρα

Όσα είπε ο Τζανλούκα Φέστα μετά την ήττα του Απόλλωνα Σμύρνης από τον Παναιτωλικό

Με άδεια χέρια έφυγε από το Αγρίνιο ο Απόλλων Σμύρνης και ο Τζανλούκα Φέστα στις δηλώσεις του τόνισε ότι υπήρξε έλλειψη συγκέντρωσης.

Ο Παναιτωλικός νίκησε με 1-0 και ο Φέστα υποστήριξε στην κάμερα της Cosmote TV πως «κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, είχαμε μία πολύ καλή ευκαιρία να σκοράρουμε. Αν δεν σκοράρεις δεν κερδίζεις. Στο δεύτερο ημίχρονο δεχθήκαμε πολλές ευκαιρίες αλλά κατάφεραν και σκόραραν με ένα σουτ στο τέρμα και έτσι χάσαμε».

Ο Παμλίδης ήταν ο παίκτης που έχασε τη μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 0-1. Άλλο ματς θα βλέπαμε τότε, αλλά ο Κατερινιώτης δεν μπόρεσε να βρει στόχο.

Για το δεύτερο ημίχρονο ο Ιταλός τεχνικός σημείωσε πως «χάσαμε τον σχηματισμό και την συγκέντρωση μας στο δεκάλεπτο (54′ – 64′) που δεχθήκαμε το γκολ». Εκείνο που δεν είπε, πάντως, ήταν το ποιος λόγος υπήρξε και χάθηκε ο σχηματισμός.

Η βασικότερη αιτία έχει να κάνει με το κοουτσάρισμά του. Η έμπνευσή του να βάλει στο ματς ως τρίτο χαφ τον Ματέι και να περάσει αριστερά τον Μπαξεβανίδη ουσιαστικά τον εξέθεσε πλήρως. Ακόμη και το 1-0 έτσι γίνεται. Ο Μπαξεβανίδης αριστερά δεν μπορεί να μαρκάρει τον Μόρσεϊ, ενώ κανείς από τους χαφ στη συνέχεια δεν μπορεί να ακολουθήσει τη φάση για να απομακρύνει την μπάλα προ του Φλόρες.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φέστα: Δεν μίλησε για την ταμπακιέρα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.