Αραράτ – Άρης: «Υπεύθυνος» ο Πάλμα για το 1-1 του πρώτου 45λεπτου – Και δοκάρι οι Αρμένιοι!

«Μέσα» και στα δύο γκολ του πρώτου ημιχρόνου ο επιθετικός του Άρη!

1-1 το ημίχρονο στην Αρμενία. Ο Άρης βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά απάντησε άμεσα! Από λάθος του Πάλμα το 1-0 των γηπεδούχων, από τα δικά του πόδια η ισοφάριση.

Ο ντόρος γύρω από το όνομα του έχει επηρεάσει και λογικό ως ένα βαθμό τον Λουίς Πάλμα. Ο επιθετικός του Άρη όμως, όσο είναι στην ομάδα πρέπει να παίζει για το κλαμπ και όχι για την… πάρτη του ή τον επόμενο εργοδότη του.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης σπατάλησε μια εκτέλεση φάουλ, προσπαθώντας να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα από το … κέντρο!

Από δικό του λάθος, χάνοντας τη μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής κοντά στη γραμμή του πλαγίου, η Αραράτ άνοιξε το σκορ στο 11′.

Ευτυχώς… ρεφάρισε το δικό του λάθος, ισοφαρίζοντας στο 20′ μετά από ασίστ του Νταρίντα.

Η εικόνα που έβγαλε ο Άρης  στα πρώτα 45′ δεν δικαιώνει όσους περίμεναν να καθαρίσει την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι, μετατρέποντας τον επαναληπτικό του «Βικελίδης» την προσεχή Πέμπτη (3/7-21.15) σε αναμέτρηση διαδικαστικού χαρακτήρα.

Το δοκάρι στο 45′ των γηπεδούχων ήταν ένα ακόμα… καμπανάκι για την εμφάνιση του Άρη στο πρώτο ημίχρονο!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αραράτ – Άρης: «Υπεύθυνος» ο Πάλμα για το 1-1 του πρώτου 45λεπτου – Και δοκάρι οι Αρμένιοι!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!