Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-1: Συμπληρώθηκε το καρέ των αδιάφορων στα play out!

Με την ισοπαλία στην Τρίπολη, ο Ατρόμητος απώλεσε και τις ελάχιστες ελπίδες που είχε για play off.

Αστέρας Τρίπολης Ατρόμητος 1-1: Η ισοπαλία στο «Κολοκοτρώνης» στέλνει και μαθηματικά τον Βόλο στα play off και τους Περιστεριώτες ως… αδιάφορους στα play out.

Aπό την ισοπαλία ξεκίνησαν και στην ισοπαλία τελείωναν τα 12 από τα 24 προηγούμενα παιχνίδια του Αστέρα στο πρωτάθλημα. Ισόπαλο (1-1) και με τον Ατρόμητο, με τους Αρκάδες να συμπληρώνουν… 13άρι και τους Περιστεριώτες να μένουν πλέον και μαθηματικά εκτός play off. Οι δύο ομάδες θα τεθούν και τρίτη φορά αντιμέτωπες, ως αδιάφορες πλέον (μαζί με Παναιτωλικό και ΟΦΗ) στα play out.

Ήταν ξεκάθαρο το ποια ομάδα μπήκε στο παιχνίδι για να το πάρει στο πρώτο ημίχρονο. Και αυτή ήταν ο Ατρόμητος. Την ώρα που στο πρώτο ημίχρονο οι Αρκάδες έβλεπαν την αντίπαλη περιοχή με το… κιάλι, οι Περιστεριώτες την πατούσαν εύκολα, αλλά 4 στις 5 φορές σηκωνόταν η σημαία του βοηθού Σιακκά.

Βασικά, σηκώθηκε και την 5η στο γκολ του Ρομπάιγ στο 22′ αλλά ο σκόρερ καλυπτόταν από τρεις τουλάχιστον παίκτες του Αστέρα. Οπότε μετά από τον σχετικό έλεγχο VAR και AVAR, το τέρμα του Γάλλου μέτρησε κανονικά! Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν μετρατρέψει σε διαδικαστικού χαρακτήρα, το δεύτερο ημίχρονο, αν ο Παπαδόπουλος δεν νικούσε τον Κιάρτανσον στο 33′.

Aλλαγή σκηνικού και 1-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς «ξυπνάει» με το γρήγορο γκολ του Τζουκάνοβιτς στο 51′. Ο Αστέρας γίνεται πιο δραστήριος, ενώ και ο Ατρόμητος ψάχνει πλέον ξανά γκολ για να πάρει τη νίκη και να μείνει μέσα στο κυνήγι της 6ης θέσης. Στην καλύτερη του στιγμή, έχει δοκάρι με τον Καμαρά στο 69′, μετά από απόκρουση του Παπαδόπουλου. Ο Ατρόμητος δεν παίρνει το ματς, ενω θα μπορούσε και να το χάσει αν το σουτ του Ιγκλέσιας στο 77′ ήταν on target.

Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-1

Σκόρερ: 51′ Τζουκάνοβιτς 22′ Ρομπάιγ

Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος, Ρούμπεν Γκαρθία, Άλβαρες, Τζουκάνοβιτς, Ατιένθα, Αλάγκμπε (53′ Ιγκλέσιας), Μουνάφο (88′ Προύντζος), Σίτο (89′ Σανταφέ), Ριέρα (73′ Μπερτόγλιο), Ζουγλής (73′ Τιλίκα), Μπαράλες.

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Γκονζάλες (67′ Έρλινγκμαρκ), Καμαρά, Κούεν (75′ Φριντζόνσον), Ροτάριου (74′ Κλωναρίδης), Ρομπάιγ, Κιάρτανσον (74′ Τζαβίδας).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-1: Συμπληρώθηκε το καρέ των αδιάφορων στα play out!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!