ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Ράσταβατς: «Άξιζε την πρόκριση ο Άρης»

Ο Μίλαν Ράσταβατς, προπονητής του Αστέρα Τρίπολης μίλησε για τον αποκλεισμό από τον Άρη, για το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Μίλαν Ράσταβατς τόνισε μεταξύ άλλων πως ο Άρης άξιζε την πρόκριση. Μάλιστα, στάθηκε στην πίεση των φιλοξενούμενων στο πρώτο ημίχρονο, που δυσκόλεψε την ομάδα του. Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:  «Σίγουρα...

Ο Μίλαν Ράσταβατς, προπονητής του Αστέρα Τρίπολης μίλησε για τον αποκλεισμό από τον Άρη, για το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Μίλαν Ράσταβατς τόνισε μεταξύ άλλων πως ο Άρης άξιζε την πρόκριση. Μάλιστα, στάθηκε στην πίεση των φιλοξενούμενων στο πρώτο ημίχρονο, που δυσκόλεψε την ομάδα του.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

«Σίγουρα έπαιξε ρόλο το πρώτο παιχνίδι στην εικόνα του σημερινού. Δεν μπορέσαμε να κάνουμε τα πράγματα όπως θέλαμε σήμερα.

Ήταν καθοριστική η πίεση του Άρη ψηλά στο πρώτο ημίχρονο, μας δυσκόλεψε πολύ. Και ακόμη και στις λίγες περιπτώσεις που βρεθήκαμε με συνθήκες να δημιουργήσουμε, δεν τα καταφέραμε.

Συγχαρητήρια στον Άρη για την πρόκριση. Ήταν καλύτερος σε αυτή τη σειρά αγώνων και άξιζε να προκριθεί».

Μάντζιος: «Κλειδί το γκολ του Μάνου, πιο σοβαροί σε σχέση με το πρωτάθλημα»

Ο Άρης πήρε μια επιβλητική πρόκριση επί του Αστέρα Τρίπολης, επικρατώντας με 2-0 και στον επαναληπτικό του «Θ. Κολοκοτρώνης», με τον Άκη Μάντζιο να μένει ικανοποιημένος.

Ο Έλληνας τεχνικός στάθηκε στη σοβαρότητα που επέδειξε η ομάδα του έναντι του ματς πρωταθλήματος, ενώ χαρακτήρισε κλειδί το γκολ που σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο ο Δημήτρης Μάνος.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Έλληνας τεχνικός στην κάμερα της COSMOTE TV:

«Δεν έχει σχέση το παιχνίδι πρωταθλήματος με το σημερινό. Άλλο παιχνίδι εκείνο, άλλο το σημερινό. Σήμερα ήμασταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Κάναμε φάσεις για να πετύχουμε κι άλλα γκολ, είχαμε σοβαρότητα και ο στόχος επετεύχθη. Είναι κλειδί το γκολ του Μάνου, όμως ήμασταν αποφασισμένοι από το πρώτο λεπτό του αγώνα.

Αυτή την στιγμή έχουμε παίξει πολλά παιχνίδια, ήταν το δέκατο σε έναν μήνα και ακολουθεί σε τρεις ημέρες ντέρμπι με την ΑΕΚ και μετά έχει πάλι αγώνα για το κύπελλο. Δεν ξέρω τι θα μας φέρει η κλήρωση, στόχος για εμάς είναι να πάμε όσο πιο ψηλά γίνεται και στο κύπελλο και στο πρωτάθλημα», κατέληξε ο Μάντζιος.