Ατρόμητος – Παναιτωλικός 1-1: Από ένα ημίχρονο κι από έναν βαθμό (vid)

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με τον Καρέλη στο 33', όμως ο Ατρόμητος, μπόρεσε και ισοφάρισε στο 50' με τον Ροτάριου.

Ατρόμητος – Παναιτωλικός 1-1: Σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερο «νεύρο» οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες, για την 3η αγωνιστική της Super League. Στους 4 βαθμούς πλέον αμφότερες μετά τον βαθμό αυτό. Δείτε εδώ τα γκολ.

Τόσο ο Κρις Κόουλμαν όσο και ο Γιάννης Αναστασίου παρέταξαν τις ομάδες τους με 4-2-3-1, με τον Ατρόμητο να έχει στην στην κορυφή τον Κιάρτανσον και τον Παναιτωλικό τον Καρέλη.

Για περίπου 30 λεπτά δεν είχαμε δει τίποτα το ιδιαίτερο στο Περιστέρι, με τον Παναιτωλικό να «πατάει» λίγο καλύτερα πάντως.

Στο 31′ όμως ο Ατρόμητος είχε μια καλή στιγμή μετά από μια εξαιρετική ντρίμπλα του Ρομπάιγ, όμως αυτός που άνοιξε το σκορ, ήταν οι φιλοξενούμενοι.

Μόλις δύο λεπτά αργότερα (33′), μετά από το λάθος του Χατζηϊσαΐα, ο Καρέλης επωφελήθηκε, «άδειασε» τον Σουάρεθ και «εκτέλεσε» τον Γιαννιώτη για το 1-0.

Εν συνεχεία είχαμε «ανακατωσούρα» στο ματς, καθώς ο διαιτητής Σιδηρόπουλος αρχικά απέβαλε τον παίκτη της ομάδας του Αγρινίου Ντουάρτε, για φάουλ στον Κουέν. Μετά από παρέμβαση του VAR όμως «τσέκαρε» τη φάση και τελικά τον τιμώρησε με κίτρινη κάρτα.

Ατρόμητος – Παναιτωλικός 1-1: Γρήγορη ισοφάριση με Ροτάριου

Το δεύτερο μέρος άρχισε χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες, με τον Ατρόμητο να ισοφαρίζει γρήγορα. Στο 50′, ο Κουέν έβγαλε απίστευτη κάθετη και ο Ροτάριου νίκησε τον Ανέστη και ισοφάρισε σε 1-1.

Η εξέλιξη αυτή έδωσε  ψυχολογία στον Ατρόμητο που πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τον Παναιτωλικό να «γυρίζει» πιο πίσω και να παίζει περισσότερο με αντεπιθέσεις στην κόντρα.

Ο Αναστασίου απάντησε με αλλαγές, ρίχνοντας στη μάχη τους Κολοβό, Λιάβα και Χουχούμη, με τον Παναιτωλικό να «ζωηρεύει» και να προσπαθεί να γίνει απειλητικός.

Από την πλευρά του ο Κόουλμαν απάντησε με αλλαγές μετά το 75′ βάζοντας Μαυρομμάτη, Φριτζόνσον και Τζοβαρά, με τον ρυθμό του ματς όμως να πέφτει στα τελευταία 10-15 λεπτά.

Οι τελευταίοι που πέρασαν στο ματς για γηπεδούχους και φιλοξενούμενους ήταν οι Τζαβίδας και Μάρτενσον αντίστοιχα, με τον Ατρόμητο να έχει μεγάλη ευκαιρία στο 90+2′ σε ψαλιδάκι του Τζαβίδα και τον Ανέστη να μπλοκάρει!

Ατρόμητος – Παναιτωλικός 1-1:

Σκόρερ: 50′ Ροτάριου – 33′ Καρέλης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Κεσχρίντα, Χατζηισαϊας, Σουάρεθ (76’ Μαυρομμάτης), Γκονζάλες, Κουέν, Μουνίθ (76’ Φριντζόνσον), Ρομπάιγ (76’ Τζοβάρας), Ροτάριου, Κιάρτανσον (84’ Τζαβίδας).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης, Αποστολάκης (72’ Λιάβας), Λάρσον, Κορνέλιους, Χατζηθεοδωρίδης (72’ Χουχούμης), Μλάντεν, Φλόρες, Ντουάρτε, Νταγκό (85’ Μάρτενσον), Σενγκέλια (58’ Κολοβός), Καρέλης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατρόμητος – Παναιτωλικός 1-1: Από ένα ημίχρονο κι από έναν βαθμό (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.