Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-1: Ο Κωνσταντέλιας ήταν «μάγος» και ο Ατρόμητος «πολύ σκληρός για να πεθάνει» (vid)

Ατρόμητος και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 για την 15η αγωνιστική της Super League.

Ατρόμητος και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super LeagueΔείτε εδώ τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις.

Ο Γιάννης Κωνσταντέλιας τα έκανε… όλα για τον Δικέφαλο, όμως οι γηπεδούχοι ήταν πολύ «σκληροί για να πεθάνουν» και έβαλαν στοπ στο νικηφόρο σερί που έχτιζαν οι «ασπρόμαυροι».

Ο Ολιβέιρα σκόραρε στο 26′, με τον Κούεν να ισοφαρίζει στο 71′, με τα δύο γκολ να είναι εκπληκτικά.

Οι «ασπρόμαυροι» πήραν τον έλεγχο του αγώνα και μόλις στο 2ο λεπτό έχασαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία με τον Ολιβέιρα σε πολύ καλή θέση να στέλνει άουτ τη μπάλα. Τα επόμενα λεπτά αποτέλεσαν μία… πολιορκία της αντίπαλης άμυνας, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν και να βρίσκουν τρόπους να φτάσουν στην αντίπαλη περιοχή και να δημιουργήσουν ευκαιρίες.

Στο 26ο λεπτό ήρθε και το γκολ, με τον Κωνσταντέλια να κάνει μία τρομερή πάσα στον Ολιβέιρα που βγήκε μόνος απέναντι στον Γιαννώτη και πλάσαρε για το 0-1. Το γκολ αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιτ, ωστόσο μετά από χρήση VAR μέτρησε κανονικά καθώς ο Πορτογάλος καλυπτόταν.

Οι «ασπρόμαυροι» συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, ο Κωνσταντέλιας έκανε πράγματα και θάματα στον αγωνιστικό χώρο ντριπλάροντας, πιέζοντας, πασάροντας και δημιουργώντας ευκαιρίες. Μία τέτοια ενέργεια ήταν και στο 34ο λεπτό που μοίρασε για τον Ράφα Σοάρες με το σουτ να καταλήγει στο δοκάρι, ενώ ένα λεπτό νωρίτερα έβγαλε εκπληκτική μπαλιά για τον Νάρεϊ που προσπάθησε να πετύχει ένα απίθανο τέρμα.

Η μοναδική καλή στιγμή του Ατρομήτου στο πρώτο μέρος ήρθε στο 45ο λεπτό, με τον Φριτζόνσον να σουτάρει και τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει.

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ: Ο Δικέφαλος κατέβασε ταχύτητα, ο Ατρόμητος τον τιμώρησε

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, καθώς στο 53′ ο Ροτάριου ξέφυγε από τον Κουλιεράκη και με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα πάνω από το τέρμα.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 71′ ο Κούεν πέτυχε ένα απίθανο γκολ με την κεφαλιά του να κρεμάει τον Κοτάρσκι το οποίο επικυρώθηκε μετά από χρήση VAR κάνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Σκόρερ: Κούεν 70’ (κεφαλιά) / Ολιβέιρα 23’ (σουτ)

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Στρούγγης, Χατζηισαΐας, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Οικονομίδης (Κούεν 65’), Φριτζόνσον, Ροτάριου (Τζοβάρας 84’), Ρομπάϊγ (Κλωναρίδης 65’), Κιάρτανσον (Τζαβίδας 65’).

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Bιεϊρίνια (Λύρατζης 76’), Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Αουγκούστο, Σβαμπ (Ντάντας 85’), Ζίβκοβιτς, Νάρεϊ (Μουργκ 84’), Κωνσταντέλιας (Μπίσεσβαρ 90+), Ολιβέιρα (Τόμας 76’).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατρόμητος – ΠΑΟΚ 1-1: Ο Κωνσταντέλιας ήταν «μάγος» και ο Ατρόμητος «πολύ σκληρός για να πεθάνει» (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.