Μπακασέτας και Σιώπης στη χειρότερή τους βραδιά στην Τουρκία – Πεντάρα από την «πρώην» Αλάνιασπορ! (vid)

Ποδαρικό με βαριά ήττα έκανε στα εκτός έδρας παιχνίδια για το 2023 η Τράμπζονσπορ των Μπακασέτα και Σιώπη, από την... γνώριμη Αλάνιασπορ.

Μπακασέτας – Σιώπης: Με τον ίδιο άσχημο τρόπο που έπεσε η αυλαία του 2022, άνοιξε εκείνη του 2023 για την Τραμπζονσπόρ σε ό,τι αφορά τις εκτός έδρας αποστολές, μιας και γνώρισε βαριά ήττα με 5-0 στην έδρας της… πρώην τους, Αλάνιασπορ.

Οι πρωταθλητές Τουρκίας δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα, με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 3-0.

Το σκορ άνοιξε ο Καρατζά στο 14ο λεπτό, πριν ακολουθήσουν δύο γκολ του δανεικού από τον Ολυμπιακό, Αχμέντ Χασάν, στο 36′ και στο 45’+7′. Το σκηνικό δεν άλλαξε καθόλου στη συνέχεια, με τους γηπεδούχους να γράφουν το 4-0 με τον Εντουάρντο στο 75ο λεπτό και τον Όζντεμιρ να διαμορφώνει το τελικό 5-0 στο 78′.

Με αυτόν τον τρόπο, η ομάδα της Τραπεζούντας γνώρισε άλλη μια εκτός έδρας βαριά ήττα έπειτα από εκείνη κόντρα στην Καραγκουμρούκ (4-1) την προπερασμένη εβδομάδα.

Έτσι, η διαφορά από την πρωτοπόρο Γαλατάσαραϊ παρέμεινε στους 10 βαθμούς, με τα περιθώρια πλέον να στενεύουν.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπακασέτας και Σιώπης στη χειρότερή τους βραδιά στην Τουρκία – Πεντάρα από την «πρώην» Αλάνιασπορ! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.