ΙΣΠΑΝΙΑ

Μπαρτσελόνα – Γρανάδα 1-1: Σώθηκε από την… καταστροφή την τελευταία στιγμή

Ο Ρόναλντ Αραούχο έσωσε την τελευταία στιγμή την Μπαρτσελόνα από αναπάντεχη ήττα από την Γρανάδα.

Η Μπαρτσελόνα λίγο έλειψε να δεχθεί μία οδυνηρή εντός έδρας ήττα από την Γρανάδα, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει στο 90ο λεπτό.

Ο Ρόναλντ Αραούχο έσωσε την Μπαρτσελόνα στο 90ο λεπτό, κάνοντας το 1-1, για την 5η αγωνιστική της La Liga.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με το «καλησπέρα», με τον Ντουάρτε να ανοίξει το σκορ στο 2ο μόλις λεπτό, μετά και από κακή εκτίμηση του Τερ Στέγκεν. Η Γρανάδα κρατούσε το σπουδαίο διπλό και τους τρεις βαθμούς μέχρι το τέλος. Όμως, ο Αραούχο «ξελάσπωσε» τους γηπεδούχους με κεφαλιά για το 1-1 στο 90ο λεπτό της συνάντησης.

Η Μπαρτσελόνα μπορεί να είχε τη συντριπτική κατοχή της μπάλας και πολλές ευκαιρίες, όμως δεν βρήκε άμεσα το γκολ της ισοφάρισης. Μάλιστα, με τη λήξη του αγώνα οι οπαδοί γιούχαραν την ομάδα τους. Αντίδραση που δείχνει την απογοήτευσή τους στην εποχή μετά την αποχώρηση του Μέσι.

Έτσι, η Μπάρτσα έχασε «έδαφος» για το πρωτάθλημα, μένοντας στην 7η θέση. Από την άλλη η Γρανάδα πήρε «ανάσα», φτάνοντας τους 3 βαθμούς και την 17η θέση.