Champions League: Έστησε… πάρτι ο Άγιαξ, «επέλαση» της Σπόρτινγκ στη Γερμανία – Δείτε όλα τα γκολ

Άγιαξ και Σπόρτινγκ ξεκίνησαν με εμφατικές νίκες τις υποχρεώσεις τους στο Champions League.

Με εμφατικές νίκες έκαναν πρεμιέρα ο Άγιαξ και η Σπόρτινγκ Λισαβόνας στους ομίλους του Champions League.

Ο Αίαντας φιλοξένησε την Ρέιντζερς και έκανε επίδειξη δύναμης πραγματοποιώντας μία εκπληκτική εμφάνιση, σταματώντας στο 4-0 και έχοντας περιθώρια να πετύχει και άλλα γκολ.

Από το πρώτο λεπτό έδειξε αποφασισμένος να μην αφήσει κανένα περιθώριο στους Σκωτσέζους, παίρνοντας την κατοχή και κλείνοντας στα καρέ τους αντιπάλους.

Ο Άλβαρεζ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με κεφαλιά, ενώ Στίβεν Μπέρχαουζ και Μοχάμεντ Κουντούς στο 32′ και 33′ αντίστοιχα διεύρυναν το σκορ στο 3-0.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Στίβεν Μπέρχβαϊν στο 80ο λεπτό, ο οποίος ήταν και άτυχος καθώς τραυματίστηκε στη φάση του γκολ, περνώντας άμεσα αλλαγή.

Champions League: Αφηνίασε η Σπόρτινγκ στο δεύτερο ημίχρονο

Καταιγιστική ήταν η Σπορτινγκ Λισαβόνας κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης στη Γερμανία και έκανε… παρέλαση στο δεύτερο ημίχρονο επικρατώντας με 0-3.

Οι Γερμανοί ήταν αυτοί που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος, δείχνοντας πως μπορούν να κερδίσουν το παιχνίδι.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αλλαγμένοι στο δεύτερο μέρος, βελτίωσαν το παιχνίδι τους και στο 65ο λεπτό ο Μάρκους Έντουαρντς άνοιξε το σκορ. Δύο λεπτά αργότερα ο Τρινκάο ήταν αυτός που με πλασέ έστειλε εκ νέου τη μπάλα στα δίχτυα «παγώνοντας» το γήπεδο. Ο Νούνο Σάντος στο 82ο λεπτό πρόσθεσε με τη σειρά του το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, «σφραγίζοντας» μία μεγάλη νίκη για την ομάδα του.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions League: Έστησε… πάρτι ο Άγιαξ, «επέλαση» της Σπόρτινγκ στη Γερμανία – Δείτε όλα τα γκολ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.