Champions League: Πάρτι της Μίλαν στο «Σαν Σίρο», βολική ισοπαλία για τη Σαχτάρ κόντρα στη Σέλτικ – Δείτε όλα τα γκολ

Δείτε τα γκολ από τα δύο πρώτα σημερινά (14/9) ματς του Champions League.

Τα πρώτα παιχνίδια της Τετάρτης (14/9) για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League ολοκληρώθηκαν, με τη Μίλαν να κάνει… πάρτι κόντρα στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ και τη Σαχτάρ Ντόνετσκ να μοιράζεται βαθμό με τη Σέλτικ.

Οι Ιταλοί έψαχναν την πρώτη εντός έδρας νίκη μετά το Σεπτέμβριο του 2013 στο «Σαν Σίρο» και την πέτυχε κόντρα στην έκπληξη της πρώτης αγωνιστικής.

Οι Κροάτες προερχόντουσαν από νίκη κόντρα στην Τσέλσι, ωστόσο δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι στη 2η αγωνιστική.

Οι Ροσονέρι άνοιξαν το σκορ με τον Ζιρού στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο ξεκίνησε και το 2ο ημίχρονο, με τον Σαλεμάκερς αυτή τη φορά να κάνει το 2-0 στο 47ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και με τον Μίσλαβ Όρσιτς μείωσαν σε 2-1 στο 56′, ωστόσο ο Πομπέγκα στο 77′ τριπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους και «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Μίλαν – Ντίναμο Ζάγκρεμπ 3-1 (45′ αυτ. πέν. Ζιρού, 47′ Σαλεμάκερς, 77′ Πομπέγκα / 56′ Όρσιτς)

14/09 22:00 Τσέλσι – Ζάλτσμπουργκ

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής
05/10 19:45 Ζάλτσμπουργκ – Ντίναμο Ζάγκρεμπ

05/10 22:00 Τσέλσι – Μίλαν

Champions League: Σαχτάρ Ντόνετσκ – Σέλτικ 1-1

Ισόπαλες ήρθαν η Σαχτάρ Ντόνετσκ με τη Σέλτικ, σε μία ισοπαλία που αποδείχθηκε… βολική για τους γηπεδούχους έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς.

Οι Σκωτσέζοι «σφυροκόπησαν» τους Ουκρανούς, όμως δεν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο. Στο 10ο λεπτό ο Μπονταρένκο με αυτογκόλ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, με τον Μούντρικ να είναι αυτός που έφερε το ματς στα ίσια στο 29ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Σαχτάρ – Σέλτικ 1-1 (29′ Μούντρικ / 10′ αυτ. Μπονταρένκο)

14/09 22:00 Ρεάλ – Λειψία

05/10 19:45 Λειψία – Σέλτικ

05/10 22:00 Ρεάλ – Σαχτάρ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions League: Πάρτι της Μίλαν στο «Σαν Σίρο», βολική ισοπαλία για τη Σαχτάρ κόντρα στη Σέλτικ – Δείτε όλα τα γκολ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.