CHAMPIONS LEAGUE

Μπαρτσελόνα – Νάπολι 3-1: Είχε Μέσι και πέρασε (vid)

Στο Final 8 οι Καταλανοί...

Μπαρτσελόνα – Νάπολι 3-1: Μπορεί να μην εντυπωσίασε η Μπαρτσελόνα αλλά έκανε αυτό που έπρεπε.

Μπαρτσελόνα – Νάπολι 3-1: Έπαιξε όσο χρειαζόταν απέναντι στη Νάπολι και με τη νίκη της με 3-1 στο Καμπ Νου, κατάφερε να περάσει στο Final 8 του Champions League.

Η Νάπολι μόλις στο 2′ είχε δοκάρι με τον Μέρτενς. Αλλά στο 10′ η Μπάρτσα ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ. Κόρνερ του Ράκιτιτς, κεφαλιά του Λενγκλέ και 1-0. Με τους Ιταλούς να διαμαρτύρονται για φάουλ του σκόρερ.

Και στο 23′ ο Μέσι «χόρεψε» την άμυνα της Νάπολι και σημείωσε ένα εκπληκτικό γκολ για το 2-0! Ενώ στο 40′ ο ίδιος παίκτης κέρδισε το πέναλτι από τον Κουλιμπαλί. Το εκτέλεσε ο Σουάρες και 3-0 στον αγώνα!

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μέρτενς κέρδισε το πέναλτι από τον Ράκιτιτς, με τον Ινσίνιε να στήνει την μπάλα στα 11 μέτρα. Εκτέλεσε και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι με τη Νάπολι να ψάχνει το γκολ, χωρίς όμως να φτάνει σε αυτό. Σκόραρε στο 81′ ο Μίλικ, αλλά ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ.

Μπαρτσελόνα (Κίκε Σετιέν): Τερ Στέγκεν, Σεμέδο, Πικέ, Λανγκλέ, Άλμπα, Ράκιτιτς, Σέρτζι Ρομπέρτο, Ντε Γιονγκ, Μέσι, Σουάρες, Γκριεζμάν (84′ Μόντσου)

Νάπολι (Τζενάρο Γκατούζο): Οσπίνα, Ντι Λορέντσο, Κουλιμπαλί, Μανωλάς, Ντέμε (46′ Λομπότκα), Φαμπιάν Ρουίθ, Ζιελίνσκι (70′ Λοσάνο), Καγιεχόν (70′ Πολιτάνο), Ινσίνιε, Μέρτενς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπαρτσελόνα – Νάπολι 3-1: Είχε Μέσι και πέρασε (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.