CHAMPIONS LEAGUE

Champions League: Διαστημική Μπάγερν ξεφτίλισε την Μπαρτσελόνα (vid)

Απίστευτη η Μπάγερν έκανε ό,τι ήθελε την Μπαρτσελόνα...

Μία απίστευτη Μπάγερν Μονάχου πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Champions League, ξεφτιλίζοντας την Μπαρτσελόνα!

Οι Γερμανοί είναι στους «4» του Champions League, νικώντας την Μπαρτσελόνα στην Πορτογαλία, στην τελική φάση του Final 8, με 8-2!

Τρομερά κακή η άμυνα της Μπαρτσελόνα, η οποία μπόρεσε να σταθεί στο ματς παρά μόνο σε μία στιγμή, της ισοφάρισής της. Που και αυτό το κατάφερε με αυτογκόλ της Μπάγερν!

Ας τα πάρουμε όμως με μία σειρά…

Μόλις στο 4′ ο Μίλερ ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ, ενώ τρία λεπτά μετά ο Αλάμπα με αυτογκόλ έκανε το 1-1.

Το σκορ αυτό δεν έμεινε για αρκετή ώρα. Στο 21′ ο Πέρισιτς «έγραψε» το 1-2 και έξι λεπτά αργότερα σκόραρε ο Γκάνμπρι με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή!

Και στο 31′ ο Μίλερ σημείωσε το 1-4 στον αγώνα, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα. Τρομερά κακή η άμυνα της Μπαρτσελόνα. Αλλά παρόλα αυτά ήταν η ομάδα που σκόραρε πρώτη στο δεύτερο μέρος. Στο 57′ ο Σουάρες μείωσε σε 2-4.

Μάλλον όμως έκανε λάθος…

Στη συνέχεια η Μπάγερν ήταν και πάλι καταιγιστική! Στο 63′ ο Κίμιχ έκανε το 2-5, στο 82′ σκόραρε για πρώτη φορά στο ματς (!) ο Λεβαντόφσκι για το 2-6, ενώ ο Κουτίνιο με δύο γκολ στο 85′ και 89′ διαμόρφωσε το τελικό 2-8!

Μπαρτσελόνα (Κίκε Σετιέν): Τερ Στέγκεν, Πικέ, Λενγκλέ, Ζόρντι Αλμπα, Σεμέντο, Μπουσκέτς (70’ Φατί), Σέρζι Ρομπέρτο (46’ Γκριεζμάν), Ντε Γιονγκ, Μέσι, Λουίς Σουάρες

Μπάγερν (Χάνζι Φλικ): Νόιερ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Κίμιχ, Ντέιβις (84’ Ενρναντές), Γκορέτσκα (84’ Τολισό), Τιάγκο, Πέρισιτς (67’ Κομάν), Γκνάμπρι, Μίλερ, Λεβαντόφσκι.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions League: Διαστημική Μπάγερν ξεφτίλισε την Μπαρτσελόνα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.