CHAMPIONS LEAGUE

Champions League: Έγινε της… ισοπαλίας! (Vids)

Ισόπαλα τα δύο πρώτα ματς των ομίλων του Champions League...

Πρεμιέρα στους ομίλους του Champions League είχαμε το απόγευμα της Τρίτης με τις αναμετρήσεις Λιόν-Ζενίτ και Ίντερ-Σλάβια. Και οι δύο αναμετρήσεις έληξαν ισόπαλες με το ίδιο σκορ, 1-1.

Στη Γαλλία η Λιόν αν και έδειχνε καλύτερη έμεινε και πίσω στο σκορ! Μένοντας έτσι χωρίς νίκη στο γήπεδό της στη διοργάνωση από το 2016!

Οι Ρώσοι στο 41′ μπόρεσαν να προηγηθούν με το γκολ του Αζμούν, μετά από συνεργασία του με τον Τζιούμπα. Έτσι έγινε το 0-1 και οι Γάλλοι πλέον «κυνηγούσαν» το σκορ. Κατάφεραν να απαντήσουν αμέσως στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 51′ ο Ντεπάι ήταν αυτός ο οποίος ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι. Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές ευκαιρίες, χωρίς όμως να φτάνουν στην ανατροπή.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ρεάλ Μαδρίτης: «Μισή» κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν

Λιόν (Σιλβίνιο): Λόπες, Ντιμπουά, Ντενάγιερ, Μαρσέλο, Κονέ, Τουσάρ, Αντελαΐντ (85’ Τεριέ), Τιάγκο Μέντες, Τραορέ (77’ Κορνέ), Ντεπάι, Ντεμπελέ.

Ζενίτ (Σεργκέι Σεμάκ): Λουνιόβ, Καραβάεβ (78’ Σάτοβ), Οσόριο, Ιβάνοβιτς, Ρακίτσκι, Ντάγκλας Σάντος, Μπάριος, Ζιρκόβ (64’ Κουζιάεβ), Ντριούσι, Αζμούν (47’ Οζντόεβ), Τζιούμπα.

Champions League: Τη… γλίτωσε η Ίντερ

Στο άλλο ματς που έγινε νωρίς για τους ομίλους του Champions League, η Ίντερ υποδέχτηκε τη Σλάβια Πράγας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο γήπεδο και άξιζαν τη νίκη.

Από το πρώτο ημίχρονο η Σλάβια δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, αλλά κατάφερε να προηγηθεί στο 63′ με τον Ολαΐνκα.

Συνέχισε η Σλάβια να έχει τις ευκαιρίες, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο η Ίντερ κατάφερε να ισορροπήσει το ματς. Και στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 1-1. Εκτέλεση φάουλ του Σένσι, με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι! Και στην επαναφορά ο Μπαρέλα με σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό 1-1!

Ίντερ (Κόντε): Χαντάνοβιτς, Ντ’ Αμπρόζιο, Σκρίνιαρ, Ντε Βράι, Μπρόζοβιτς (71’ Μπαρέλα), Γκαγιαρντίνι, Σένσι, Καντρέβα (49’ Λατζάρο), Ασαμόα, Μαρτίνεζ (72’ Πολιτάνο), Λουκάκου.

Σλάβια Πράγας (Τρπισόφσκι): Κόλαρ, Κουφάλ, Κουντέλα, Χοβόρκα, Μπορίλ, Τραορέ (60’ λ.τ Ζελενί), Χουσμπάουερ, Σούτσεκ, Στάντσιου, Ολαΐνκα (85’ Προβόντ), Μάζοπουστ (79’ Χελάλ).

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions League: Έγινε της… ισοπαλίας! (Vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.