CHAMPIONS LEAGUE

Champions league: Ιστορική νίκη της Μπασακσεχίρ κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ισόπαλες Λάτσιο και Ζενίτ με… VAR (vids)

Δεύτερη ημέρα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, με τη Μπασακσεχίρ να βάζει «μπλόκο» στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ Ζενίτ και Λάτσιο ήρθαν ισόπαλες (1-1). Η Μπασακσεχίρ έκανε την έκπληξη και έκοψε τη… φόρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, επικρατώντας με σκορ 2-1 στην Τουρκία και γράφοντας ιστορία, αφού αυτή είναι η πρώτη της νίκη στη...

Δεύτερη ημέρα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, με τη Μπασακσεχίρ να βάζει «μπλόκο» στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ Ζενίτ και Λάτσιο ήρθαν ισόπαλες (1-1).

Η Μπασακσεχίρ έκανε την έκπληξη και έκοψε τη… φόρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, επικρατώντας με σκορ 2-1 στην Τουρκία και γράφοντας ιστορία, αφού αυτή είναι η πρώτη της νίκη στη διοργάνωση.

Ο Μπα… τιμώρησε τους «κόκκινους διαβόλους» στο 13ο λεπτό και εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος με την τοποθέτηση της άμυνας πάρα πολύ ψηλά, φεύγοντας μόνος του στην αντεπίθεση για το 1-0.

Οι γηπεδούχοι έκαναν… άνω-κάτω ξανά την άμυνα της Γιουνάιτεντ, με τον Βίσκα να κάνει το 2-0 στο 40′. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι, ήταν να μειώσουν με τον Ράσφορντ στο 43ο λεπτό.

Ζενίτ – Λάτσιο 1-1

Η Ζενίτ βρέθηκε πολύ κοντά στην πρώτη της νίκη στη φετινή διοργάνωση, όμως άντεξε για 82 λεπτά, όταν και ισοφαρίστηκε.

Οι Ρώσοι έπαιξαν… βόλει στο 32ο λεπτό, με τον Ερόκιν να ανοίγει τελικά το σκορ για το 1-0. Η απάντηση ωστόσο ήρθε στο 82 από την πλευρά των Ιταλών, με τον Καϊσέδο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Αξίζει να σημειωθεί πως στο 90+3′ η Ζενίτ πέτυχε γκολ, το οποίο ωστόσο ακυρώθηκε ως οφσάιντ μετά από χρήση VAR.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions league: Ιστορική νίκη της Μπασακσεχίρ κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ισόπαλες Λάτσιο και Ζενίτ με… VAR (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.