CHAMPIONS LEAGUE

Champions League: Νίκησαν Τσέλσι και Σεβίλλη σε ματς… θρίλερ και προκρίθηκαν στους «16» (vids)

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε η 4η αγωνιστική στο Champions League, με την Τσέλσι, αλλά και τη Σεβίλλη να παίρνουν το εισιτήριο της πρόκρισης στους «16»

Champions League: Η Τσέλσι έφυγε με τη νίκη μέσα από την έδρα της Ρεν στις καθυστερήσεις, ενώ η Σεβίλλη επικράτησε της Κράσνονταρ με γκολ στο 90+5′. Αμφότερες εξασφάλισαν την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης.

Με δύο εκπληκτικές, βάση της εξέλιξης, αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.

Η Τσέλσι έδειχνε να κρατάει στα… πόδια της τη νίκη που θα έφερνε την εξασφάλιση της πρόκρισης στην επόμενη φάση της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Ο Χάντσον – Οντόι άνοιξε το σκορ, μετά από εκπληκτική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Μάουντ στο 22ο λεπτό. Όλα έμοιαζαν ιδανικά, μέχρι το 85ο λεπτό, όταν οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν. Ωστόσο, ο Ζιρούντ στο 90+1′ έκανε το 1-2 σε μία… περίεργη φάση, δίνοντας τη νίκη – πρόκριση στην ομάδα του.

Αντίστοιχο σκηνικό και στη Ρωσία, εκεί όπου η Σεβίλλη προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ράκιτιτς. Ωστόσο, η απάντηση των παικτών της Κρασνοντάρ ήρθε στο 56′, όταν… έκρυψαν τη μπάλα με τον Βάντερσον να κάνει το 1-1. Οι Ισπανοί είπαν την τελευταία τους… λέξη στο 90+5′ με τον Ελ Χαντάντι και πήραν και αυτοί το εισιτήριο για την επόμενη φάση του θεσμού.

#   Ομάδα ΑΜ Υ. Κ. Β.
1 Τσέλσι 4 9 1 10
2 Σεβίλλη 4 6 3 10
3 Krasnodar 4 4 10 1
4 Ρεν 4 2 7 1

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions League: Νίκησαν Τσέλσι και Σεβίλλη σε ματς… θρίλερ και προκρίθηκαν στους «16» (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.