Δείτε σε videos τα HL των αναμετρήσεων της Τρίτης (17/9)

Champions League: Ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 1ης αγωνιστικής των ομίλων.

H αρχή έγινε με τις αναμετρήσεις Ίντερ-Σλάβια Πράγας και Λιόν-Ζενίτ.

Σε αμφότερα τα ματς προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι, ενώ το σκορ ήταν 1-1.

Η Ίντερ, μάλιστα, ισοφάρισε με τον Νικόλο Μπαρέλα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αργότερα, η Νάπολι έκαμψε την αντίσταση της κατόχου του τίτλου Λίβερπουλ με σκορ 2-0.

Πρόσωπο της βραδιάς ο Έρλινγκ Χάλαντ, ο οποίος έγραψε Ιστορία με το χατ-τρικ που σημείωσε στο α’ ημίχρονο του ματς με την Γκενκ (6-2 το τελικό αποτέλεσμα).

Η Ντόρτμουντ έχασε πέναλτι και έμεινε στο 0-0 με την Μπαρτσελόνα.

Ο Άγιαξ επιβλήθηκε 3-0 της Λιλ, η Λειψία έφυγε νικήτρια από την έδρα της Μπενφίκα (2-1) και η Βαλένθια από το Λονδίνο (1-0 την Τσέλσι).

Δείτε και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά videos από τις αναμετρήσεις της Τρίτης (17/9) για την 1η αγωνιστική των ομίλων της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης του πλανήτη.

Champions League: Ήττα για Λίβερπουλ, «X» στο Βεστφάλεν

Κάνε follow στο Sportime

Ακολούθησε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions League: Όλα τα γκολ! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.