CHAMPIONS LEAGUE

Champions League: Πεντάρα η Γιουνάιτεντ με σούπερ Ράσφορντ, διπλό η Μπαρτσελόνα στην Ιταλία (vids)

Ολοκληρώθηκε και η δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League με τη βραδιά να περιλαμβάνει σκορ και εντυπωσιακά γκολ. Γιουβέντους – Μπαρτσελόνα 0-2 Η Μπαρτσελόνα έφυγε με το διπλό μέσα από την Ιταλία, μένοντας μόνη πρώτη στην βαθμολογία του ομίλου. Ο Ντεμπελέ ήταν αυτός που πέτυχε με εντυπωσιακό τρόπο το 1-0, ενώ ο Μέσι στο...

Ολοκληρώθηκε και η δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League με τη βραδιά να περιλαμβάνει σκορ και εντυπωσιακά γκολ.

Γιουβέντους – Μπαρτσελόνα 0-2

Η Μπαρτσελόνα έφυγε με το διπλό μέσα από την Ιταλία, μένοντας μόνη πρώτη στην βαθμολογία του ομίλου. Ο Ντεμπελέ ήταν αυτός που πέτυχε με εντυπωσιακό τρόπο το 1-0, ενώ ο Μέσι στο 90+1′ ευστόχησε από την «άσπρη βούλα». Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως ο Μοράτα πέτυχε τρία γκολ για τους γηπεδούχους, τα οποία ακυρώθηκαν με χρήση VAR, αφού ήταν σε θέση οφσάιντ.

Φερεντσβάρος – Δυναμό Κιέβου 2-2

Στον ίδιο όμιλο, η Φερεντσβάρος αποδείχθηκε «σκληρό καρύδι» παίρνοντας στις καθυστερήσεις τον βαθμό της ισοπαλίας με 2-2 σκορ από τη Δυναμό Κιέβου. Ο Τσιγκάνκοβ άνοιξε το σκορ 28′ και ο Ντε Πένα έκανε το 0-2 στο 41′. Ωστόσο, ο Ν’Γκουέν μείωσε στο 59′ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έφτασαν στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις με τον Μπολί.

Βαθμολογία Βαθμοί Γκολ Υπέρ/Κατά

1 Μπαρτσελόνα 6 7:1

2 Γιουβέντους 3 2:2

3 Δυναμό Κιέβου 1 2:4

4 Φερεντσβάρος 1 3:7

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λειψία 5-0

Τρομερό «πάρτι» της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Λειψία, την οποία νίκησε με 5-0, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ σε 15 μόλις λεπτά. Ο Γκρινγουντ άνοιξε το σκορ στο 21′. Στο 76′ άρχισε το… πάρτι των Άγγλων, με τον Ράσφορντ να κάνει χατ τρικ, πετυχαίνοντας και στο 78′ και 90+2, ενώ ο Μαρσιάλ στο 86′ έκανε το 4-0.

Νωρίτερα, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με 0-2 στην έδρα της Μπασάκσεχιρ.

1 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 6 7:1

2 Παρί Σεν Ζερμέν 3 3:2

3 Λειψία 3 2:5

4 Μπασάκσεχιρ 0 0:4

Ντόρτμουντ – Ζενίτ 2-0

Η Ντόρτμουντ τα βρήκε… σκούρα κόντρα στη Ζενίτ, της οποίας όμως επικράτησε με 2-0. Ο Σάντσο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 78′, με τον Χάλαντ να γράφει το τελικό 2-0 στο 90+1′.

Μπριζ – Λάτσιο 1-1

Μπριζ και Λάτσιο αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, με τον Κορέα στο 14′ να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Βανάκεν ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 42′ διαμορφώνοντας το 1-1.

1 Λάτσιο 4 4:2

2 Μπριζ 4 3:2

3 Ντόρτμουντ 3 3:3

4 Ζενίτ 0 1:4

Σεβίλλη – Ρεν 1-0

Η Σεβίλλη πέτυχε… σβηστή νίκη με 1-0 κόντρα στη Ρεν, με τον Ντε Γιονγκ να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Νωρίτερα και στον ίδιο όμιλο, η Τσέλσι έριξε «τεσσάρα» στην Κράσνονταρ στη Ρωσία.

1 Τσέλσι 4 4:0

2 Σεβίλλη 4 1:0

3 Κράσνονταρ 1 1:5

4 Ρεν 1 1:2

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions League: Πεντάρα η Γιουνάιτεντ με σούπερ Ράσφορντ, διπλό η Μπαρτσελόνα στην Ιταλία (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.