CHAMPIONS LEAGUE

Champions League: Πεντάρα η Λίβερπουλ, εξάρα στο τέλος για Μπάγερν και νίκη για Ρεάλ (vids)

Με σπουδαία ματς και πολλά γκολ ολοκληρώθηκε η πρώτη βραδιά της τρίτης αγωνιστικής του Champions League. Μεγάλη νίκη πέτυχε η Λίβερπουλ μέσα στην Ιταλία κόντρα στην Αταλάντα, «ρίχνοντας» πέντε γκολ, με τον Ζότα να πετυχαίνει χατ-τρικ. Η ομάδα του Κλοπ βρίσκεται με το 1μιση πόδι στην επόμενη φάση και εκτός του Ζότα, οι Σαλάχ και...

Με σπουδαία ματς και πολλά γκολ ολοκληρώθηκε η πρώτη βραδιά της τρίτης αγωνιστικής του Champions League.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Λίβερπουλ μέσα στην Ιταλία κόντρα στην Αταλάντα, «ρίχνοντας» πέντε γκολ, με τον Ζότα να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Η ομάδα του Κλοπ βρίσκεται με το 1μιση πόδι στην επόμενη φάση και εκτός του Ζότα, οι Σαλάχ και Μανέ έγραψαν και αυτοί το όνομά τους στον πίνακα των σκόρερ.

Μίντιλαντ – Άγιαξ 1-2

Σωτήρια διπλό στην υπόθεση… πρόκριση πέτυχε ο Άγιαξ των πολλών προβλημάτων. Ο Άντονι σκόραρε στο 48ο δευτερόλεπτο, με τον Τάντιτς να σκοράρει στο 13′ για το 0-2. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι, ήταν να μειώσουν στο 18′, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Λίβερπουλ 9 8-0

2. Άγιαξ 4 4-4

3. Αταλάντα 4 6-7

4. Μίντιλαντ 0 1-8

Ρεάλ Μαδρίτης – Ίντερ 3-2

Η Ρεάλ Μαδρίτης «καρδιοχτύπησε» κόντρα στην Ίντερ στην… ματσάρα της Ισπανίας, με τον 19χρονο Ροντρίγκο να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 80′. Το 1-0 έκανε ο Μπενζεμά στο 25′, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Σέρχιο Ράμος έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα, πετυχαίνοντας το 100ο τέρμα του με τη φανέλα της Βασίλισσας. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τους Μαρτίνες και Πέρισιτς να πετυχαίνουν τα γκολ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γκλάντμπαχ 5 10:4

Σαχτάρ Ντόνετσκ 4 3:8

Ρεάλ Μαδρίτης 4 7:7

Ίντερ 2 4:5

Σάλτσμπουργκ – Μπάγερν Μονάχου 2-6

Η Μπάγερν Μονάχου… ξέσπασε στο τέλος και εκεί που το ματς πήγαινε ολοταχώς για ισοπαλία, οι Βαυαροί πέτυχε τρία γκολ στα δέκα τελευταία λεπτά. Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ πολύ γρήγορα και συγκεκριμένα στο 4ο λεπτό με τον Μπερίσα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Champions League: Εξάρα η Γκλάντμπαχ με σούπερ Πλεά, «κόλλησε» στη Ρωσία η Ατλέτικο (vids)

Ωστόσο, η ανατροπή δεν άργησε να έρθει, με τον Λεβαντόβσκι αρχικά να κάνει… σεφτέ στα τέρματα στο φετινό Champions League κα το ημίχρονο να κλείνει με το αυτογκολ του Κρίστενσεν για το 1-2. Στο 66′ ο Οκουγκάβα έκανε το 2-2. Μετά το 79′ ήρθε και το… ξέσπασμα των φιλοξενούμενων, με τους Μπόατενγκ (79′), Σανέ (83′) και Λεβαντόβσκι (88′) και Ερνάντεζ (90+2′) να διαμορφώνουν το τελικό 2-6!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Μπάγερν Μονάχου 9 12:3

Ατλέτικο Μαδρίτης 4 4:7

Λοκομοτίβ Μόσχας 2 4:5

Σάλτσμπουργκ 1 6:11

Πόρτο – Μαρσέιγ 3-0

Η Πόρτο δεν δυσκολεύτηκε καθόλου κόντρα στη Μαρσέιγ, με τον Μαρεγκά να ανοίγει μόλις στο 4′ το γκολ και τον Ολιβέιρα να κάνει το 2-0 στο 28′. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Ντίαζ στο 69′ γράφοντας το τελικό 3-0.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions League: Πεντάρα η Λίβερπουλ, εξάρα στο τέλος για Μπάγερν και νίκη για Ρεάλ (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.