CHAMPIONS LEAGUE

Γκλάντμπαχ – Σαχτάρ Ντόνετσκ 4-0: Πάρτι των Γερμανών και κορυφή (vid)

Η Γκλάντμπαχ επικράτησε με 4-0 της Σαχτάρ Ντόνετσκ και βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας

Την εκπληκτική της πορεία στο φετινό Champions League συνεχίζει η Γκλάντμπαχ, που επικράτησε με 4-0 της Σαχτάρ και βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου της.

Σε έναν όμιλο με Ρεάλ Μαδρίτης και Ίντερ, η Γκλάντμπαχ απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής, παραμένοντας αήττητη έχοντας δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες, ένα βήμα από την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ολυμπιακός – Μάντσεστερ Σίτι 0-1: Όσο μπόρεσε με μισή ομάδα…

Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό ο Λαρς Στιντλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 34΄ ο Ελβέντι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Στίντλ. Ο Μπρέελ Εμπολό πέτυχε ένα πανέμορφο τέρμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, κάνοντας το 3-0.

Το κερασάκι στην… τούρτα έβαλε ο Όσκαρ Βεντ που με εκτέλεση φάουλ από πολύ μακριά, αιφνιδίασε τους πάντες με τα φάλτσα που πήρε η μπάλα και κατέληξε στο δίχτυα για το τελικό 4-0.