CHAMPIONS LEAGUE

Ντιναμό Τιφλίδας – Νέφτσι Μπακού 1-2: Και στο βάθος…Ολυμπιακός (vid)

Η Νέφτσι Μπακού νίκησε εκτός έδρας με σκορ 2-1 τη Ντιναμό Τιφλίδας και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για να βρεθεί στο δρόμο του Ολυμπιακού.

Προβάδισμα πρόκρισης στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League πήρε η Νέφτσι Μπακού, υπό το βλέμμα του Πέδρο Μαρτίνς. Η ομάδα από το Αζερμπαϊτζάν εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της αντίπαλης άμυνας και έφυγε με νίκη 2-1 από την Τιφλίδα επί της Ντιναμό.

Το σκορ άνοιξε στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν μετά από εξαιρετική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Αλασγκάροφ με υπέροχη λόμπα έκανε το 0-1.

Η απάντηση ήρθε στο 36΄ ο Μάρουσιτς με εκπληκτικό σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Οι Αζέροι ωστόσο έφτασαν στη νίκη, όταν στο 58′ Μαχμούντοφ εκτέλεσε το πέναλτι, ο Κβασκβάτζε μπλόκαρε, αλλά ο διαιτητής έδωσε επανάληψη με αποτέλεσμα αυτή τη φορά ο παίκτης της Νέφτσι να ευστοχήσει και να κάνει το 1-2.

Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την επόμενη Τετάρτη (14/7, 20:00), με τη νικήτρια να κοντράρεται με τον Ολυμπιακό στον επόμενο γύρο.

Ορισμο Champions League ο Διαμαντόπουλος!

Survivor: Δεν έχει κορονοϊό ο Τζέιμς Καφετζής – Γιορτή στο Twitter

Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: Τα γύρισε ο πιλότος και λέει σε συγκρατούμενους του ότι σκότωσαν άλλοι την Καρολάιν

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ντιναμό Τιφλίδας – Νέφτσι Μπακού 1-2: Και στο βάθος…Ολυμπιακός (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.