CHAMPIONS LEAGUE

Ολυμπιακός – Τότεναμ: Το 2-2 με τον Βαλμπουενά (vids)

Δείτε το γκολ της ισοφάρισης του Ματιέ Βαλμπουενά

Ολυμπιακός – Τότεναμ: Το πήγε πολύ καλά ο Ολυμπιακός το πρώτο ημίχρονο αλλά έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0, κάτι το οποίο τον αδικούσε.

Έπαιξε πολύ καλά η ομάδα του Πειραιά και είχε καλύτερες ευκαιρίες από τους Άγγλους.

Παρόλα αυτά ένα πέναλτι του Χάρι Κέιν και ένα σουτ του Λούκας Μόουρα έξω από την περιοχή έκανε το 0-2 στο ματς.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ LIVE: Ολυμπιακός – Τότεναμ LIVE

Ο Ολυμπιακός όμως δεν το έβαλε κάτω, το πίστεψε και πριν το ημίχρονο κατάφερε να μειώσει σε 1-2! Και μάλιστα με πολύ ωραίο τρόπο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ολυμπιακός – Τότεναμ: «Μας καλεί το καθήκον»! (vid+pics)

Στο 44′ ο Ποντένσε έτρεξε το μισό γήπεδο, άλλαξε την μπάλα με τον Βαλμπουενά. Μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και έκανε το πλασέ για 1-2!

Και επτά λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι Πειραιώτες έφεραν το ματς στα ίσα.

Στο 52′ συγκεκριμένα ανατράπηκε ο Βαλμπουενά μέσα στην περιοχή από τον Αλντερβάιρελντ και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.

Ο Γάλλος μεσοεπιθετικός εκτέλεσε σωστά και ισοφάρισε πολύ γρήγορα για τον Ολυμπιακό!

Δείτε το γκολ του Βαλμπουενά:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Τότεναμ: Το 2-2 με τον Βαλμπουενά (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.