CHAMPIONS LEAGUE

Πόρτο – Τσέλσι 0-2: «Αγκαλιά» με την πρόκριση

Η Πόρτο ηττήθηκε στο πρώτο παιχνίδι της σειράς από την Τσέλσι με 0-2, με τους Άγγλους να έχουν ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης.

Η Πόρτο ηττήθηκε από την Τσέλσι με 0-2, με τους Άγγλους να κρατούν την πρόκριση στα χέρια τους για το Champions League.

Η ομάδα του Σέρτζιο Κονσεϊσάο είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο μέρος για κάποιο γκολ, ενώ έκλεισε ιδανικά τους κενούς χώρους στην άμυνα. Όμως ο Μάουντ ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα τους Λονδρέζους. Ο νεαρός χαφ με εξαιρετική κίνηση και ιδανικό διαγώνιο σουτ έγραψε το 0-1 στο 32ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Τσέλσι έχοντας τη ψυχολογία με το μέρος της παρέμεινε ψύχραιμη ως το τέλος. Μάλιστα, ο Τσίλγουελ στο 85ο λεπτό σημείωσε το τελικό 0-2 «παγώνοντας» την Πόρτο που έψαχνε την ισοφάριση. Ο Άγγλος μπακ-χαφ έκλεψε την μπάλα, πέρασε τον τερματοφύλακα και έγραψε το τελικό σκορ.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε από την Μπάγερν με 2-3.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πόρτο – Τσέλσι 0-2: «Αγκαλιά» με την πρόκριση», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.