CHAMPIONS LEAGUE

Τσόλακ: Ασταμάτητος! Με δύο γκολ «σχόλασε» την Ρέιντζερς

Ο Αντόνιο Τσόλακ σημείωσε δύο ακόμα καθοριστικά τέρματα για την Μάλμε, αυτή τη φορά κόντρα στην Ρέιντζερς.

Ο Αντόνιο Τσόλακ δείχνει ασταμάτητος με τη φανέλα της Μάλμε, καθώς σημείωσε τα δύο γκολ της ανατροπής κόντρα στην Ρέιντζερς.

Ο δανεικός στην Μάλμε από τον ΠΑΟΚ Αντόνιο Τσόλακ σημείωσε άλλα δύο σημαντικά τέρματα για την ομάδα του. Με δύο δικά του τέρματα μέσα σε πέντε λεπτά «καθάρισε» την Ρέιντζερς και έδωσε στην ομάδα του την πρόκριση πλέι-οφ του Champions League.

Ο Κροάτης φορ πραγματοποιεί εξαιρετικές εμφανίσεις με την ομάδα της Μάλμε. Ο ίδιος άλλωστε δήλωσε αισιόδοξος πως θα επιτευχθεί συμφωνία για την οριστική μεταγραφή του.

Ο ίδιος δείχνει πάντως να επικεντρώνεται στο ποδόσφαιρο και στο σκοράρισμα. Στο 53ο λεπτό κόντρα στην Ρέιντζερς έκανε αρχικά το 1-1, από δύσκολη θέση, με δυνατό διαγώνιο σουτ.

Το δεύτερο τέρμα του λίγες στιγμές αργότερα ήταν ακόμα θεαματικότερο. Πήρε την μπάλα ανάμεσα από δύο αμυντικούς με φανταστικό τρόπο και «εκτέλεσε» υποδειγματικά για το τελικό 1-2.

Δείτε τα δύο τέρματά του:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τσόλακ: Ασταμάτητος! Με δύο γκολ «σχόλασε» την Ρέιντζερς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.