Δεν σήκωσε κουβέντα ο Παναγιώτης Βαρούχας για τα πέναλτι στο Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

Ξεκάθαρος ο Παναγιώτης Βαρούχας για τα πέναλτι που δόθηκαν στον Παναθηναϊκό.

Μεγάλη συζήτηση σήκωσε η διαιτησία της αναμέτρησης ΠαναθηναϊκόςΑΕΚ, εκεί όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 2-1 και ο Βαρούχας ήταν ξεκάθαρος.

Οι «κιτρινόμαυροι» είναι αυτοί που διαμαρτύρονται έντονα για τη διαιτησία του Γκεόργκι Καμπάκοφ, ο οποίος καταλόγισε δύο πέναλτι του «πρασίνους», κάτι που θεωρούν πως δεν έπρεπε να έχει συμβεί.

Ο Παναγιώτης Βαρούχας στην καθιερωμένη του ανάλυση των αμφισβητούμενων φάσεων στην ΕΡΤ, ήταν αμείλικτος.

Για τη φάση του 41ου λεπτού, όπου ο Βούλγαρος ρέφερι έδειξε την άσπρη βούλα για χέρι του Χατζησαφί, ο Βαρούχας είπε πως υπάρχει μία επαφή με τον Σποράρ, η οποία όμως δεν είναι σπρώξιμο όπως διαμαρτύρονται οι «κιτρινόμαυροι». Έτσι, σύμφωνα με τα όσα είπε σωστά καταλόγισε πέναλτι.

Όσο για το δεύτερο πέναλτι που δόθηκε λίγα λεπτά αργότερα, στην ΑΕΚ σημειώνουν πως ο Γκάνεα ήταν εκτός περιοχής και όχι εντός. Ξεκάθαρος ήταν και εκεί ο πρώην διαιτητής, που είπε πως το χέρι του παίκτη των φιλοξενούμενων βρίσκει τον Ρουμάνο τη στιγμή που το πόδι του είναι εντός περιοχής και έτσι σωστά και αυτή τη φορά δόθηκε πέναλτι.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Δεν σήκωσε κουβέντα ο Παναγιώτης Βαρούχας για τα πέναλτι στο Παναθηναϊκός – ΑΕΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.