ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ 4-1: Χριστοδουλόπουλος και Ουάρντα έστησαν πάρτι! (vid)

Με πρωταγωνιστές τους Χριστοδουλόπουλο και Ουάρντα η Ανόρθωση πήρε μεγάλη νίκη επί του ΑΠΟΕΛ (4-1).

Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ 4-1: Πριν λίγες ημέρες διαβάσατε στο Sportime για το αν τελικά ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος είχε δίκιο για το «καρφί» κατά του Πογιέτ. Όπως και να ‘χει, ο Έλληνας μεοσεπιθετικός μαζί με τον Αμρ Ουάρντα ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές αυτής της σπουδαίας νίκης.

Η «Κυρία» έκανε σκόνη και θρύψαλα την ομάδα της Λευκωσίας στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», με αποτέλεσμα να ανέβει στην τρίτη θέση και με την μεταξύ τους διαφορά να είναι πλέον στον ένα πόντο.

Ήδη στο πρώτο δεκάλεπτο το… καυτό δίδυμο είχε φτάσει το δείκτη του το σκορ στο 2-0. Οι γηπεδούχοι ήταν ασταμάτητοι και στο 37’ ο Ουάρντα ανατράπηκε στην περιοχή από τον Σάβιτς, με τον Χριστοδουλόπουλο να σκοράρει από τη λευκή βούλα για το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι «γαλαζοκίτρινοι» δεν βελτίωσαν στο ελάχιστο την εικόνα τους, αφού δέχτηκαν και τέταρτο γκολ με τον Σαμπάλα στο 54′. Στο τελευταίο λεπτό ο Ντογκαλά πέτυχε το γκολ της τιμής για το 4-1.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ 4-1: Χριστοδουλόπουλος και Ουάρντα έστησαν πάρτι! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.