ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Μπακασέτας: Τραυματίστηκε από αντικείμενο στο Φενέρμπαχτσε-Τράμπζονσπορ

Ο Τάσος Μπακασέτας δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες

Μπακασέτας: Δυσάρεστο απρόοπτο για τον διεθνή άσο, κατά τη διάρκεια της κυριακάτικης (6/3) αναμέτρησης ΦενέρμπαχτσεΤράμπζονσπορ.

Συγκεκριμένα, με το ρολόι να σημαδεύει το 74ο λεπτό, ο αρχηγός της Εθνικής Ελλάδας επιχείρησε να εκτελέσει ένα κόρνερ στο ματς του «Σουκρού Σαράτσογλου».

Τότε, άρχισαν να πέφτουν αντικείμενα προς την πλευρά του και ένα εξ αυτών τον βρήκε, με αποτέλεσμα να σωριαστεί στο έδαφος.

Αμέσως έσπευσαν πάνω του συμπαίκτες και αντίπαλοι, με στόχο να τον προστατεύσουν από τα χειρότερα.

Ο Τάσος Μπακασέτας δέχθηκε πρώτες βοήθειες και σηκώθηκε, ευτυχώς χωρίς να αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα.

Λίγο αργότερα, συγκεκριμένα στο 88ο λεπτό, αντικαταστάθηκε από τον Μπενγκαλί Κοϊτά.

Πέλκας vs Μπακασέτας/Σιώπης σημειώσατε… Χ

Αναφορικά με το αγωνιστικό σκέλος, η Τράμπζονσπορ άγγιξε μια σπουδαία νίκη επί της Φενέρμπαχτσε, προκειμένου να φτάσει μια ώρα αρχύτερα στη μαθηματική κατάκτηση της Süper Lig.

Παίζοντας με παίκτη παραπάνω από το 18′ και παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ (με τον Άντονι Νουακάμε στο 22′), η ομάδα των Μπακασέτα και Μανώλη Σιώπη είχε την ευκαιρία για το «διπλό».

Στο 66ο λεπτό, ο Ισμαΐλ Καρτάλ έριξε στη μάχη τον Δημήτρη Πέλκα, ενώ λίγο αργότερα, η Φενέρ ισοφάρισε με κεφαλιά του Μίχα Ζάιτς.

Το τελικό αποτέλεσμα (1-1) διατήρησε τους γηπεδούχους στην 3η θέση του πρωταθλήματος με 47 βαθμούς, τη στιγμή που η Τράμπζονσπορ είναι στην κορυφή με 67β.

Δείτε τα highlights του αγώνα:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπακασέτας: Τραυματίστηκε από αντικείμενο στο Φενέρμπαχτσε-Τράμπζονσπορ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.