ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Φάρκε: «Ο Τζόλης δεν είχε οδηγία να εκτελέσει το πέναλτι»

Ενοχλημένος με την απόφαση που πήρε ο Χρήστος Τζόλης να εκτελέσει πέναλτι χωρίς τη συγκατάθεση του, εμφανίστηκε ο προπονητής της Νόριτς, Ντάνιελ Φάρκε.

Η Νόριτς γνώρισε την ήττα με 0-3 από την Λίβερπουλ στο Carrow road για τον τρίτο γύρο του Carabao Cup και ο Χρήστος Τζόλης απώλεσε μια μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει για την ομάδα του, καθώς έχασε πέναλτι 42ο λεπτό, όταν το σκορ ακόμη ήταν στο 0-1.

Αυτό που όμως έκανε τον προπονητή του, Ντάνιελ Φάρκε να νιώθει ενοχλημένος, δεν ήταν η απώλεια του πέναλτι αλλά η απόφαση του νεαρού Έλληνα άσου, να το εκτελέσει χωρίς την συγκατάθεση του.

Ο Γερμανός τεχνικός ήταν τόσο εκνευρισμένος από την επιλογή που έκανε ο Χρήστος Τζόλης, που τόνισε στις δηλώσεις του πως δεν πρόκειται να του επιτρέψει ξανά να κάνει το ίδιο λάθος.

«Έκανε αυτό το λάθος μια φορά. Θα σιγουρευτώ ότι δεν θα κάνει ξανά αυτό το λάθος σε όλη του την καριέρα» είπε χαρακτηριστικά.

«Είναι πάντα δύσκολο να σταθείς εδώ και να εξηγήσεις μια ακόμη ήττα. Είμαι φυσικά απογοητευμένος και τα γκολ είναι καθοριστικά για τη νίκη ποδοσφαιρικών αγώνων. Γενικά σήμερα έχουμε δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες απέναντι σε μια καλή ομάδα, όπως η Λίβερπουλ. Δημιουργήσαμε τόσες πολλές φάσεις και φυσικά στο πρώτο ημίχρονο η καλύτερη ευκαιρία του παιχνιδιού ήταν το πέναλτι», κατέληξε ο Φάρκε.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φάρκε: «Ο Τζόλης δεν είχε οδηγία να εκτελέσει το πέναλτι»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.