ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Φενέρμπαχτσε – Αλάνιασπορ 2-1: Νίκη στο ντέρμπι με γκολ Πέλκα! (vid)

Ο Δημήτρης Πέλκας δείχνει να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, χαρίζοντας τη νίκη στη Φενέρμπαχτσε με δικό του γκολ.  Με τρομερή ψυχραιμία ο Πέλκας «εκτέλεσε» από θέση τετ α τετ και έκανε το 2-0 κόντρα στην Αλάνιασπορ. Ειδικότερα, ο Έλληνας πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που έγραψε το 2-0 στο 70ο λεπτό, δίνοντας «αέρα» δύο...

Ο Δημήτρης Πέλκας δείχνει να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, χαρίζοντας τη νίκη στη Φενέρμπαχτσε με δικό του γκολ.

Με τρομερή ψυχραιμία ο Πέλκας «εκτέλεσε» από θέση τετ α τετ και έκανε το 2-0 κόντρα στην Αλάνιασπορ.

Ειδικότερα, ο Έλληνας πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που έγραψε το 2-0 στο 70ο λεπτό, δίνοντας «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με τον Γκουμούς στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης. Το μόνο που κατάφερε η Αλάνιασπορ των Τζαβέλλα, Σιώπη και Μπακασέτα ήταν να μειώσει σε 2-1.

Ειδικότερα, ο Μπαμπακάρ έδωσε ελπίδες στους φιλοξενούμενους, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 81ο λεπτό. Τελικά αυτό το γκολ δεν ήταν ικανό για να έρθει η ισοφάριση.

Ο Πέλκας με αυτό το γκολ έφτασε τα τρία τέρματα στο πρωτάθλημα της Τουρκίας, στέλνοντας την Φενέρ στη δεύτερη θέση, δύο πόντους πίσω από την πρωτοπόρο Μπεσίκτας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ: Το 0-1 με όμορφη κεφαλιά του Σφιντέρσκι

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φενέρμπαχτσε – Αλάνιασπορ 2-1: Νίκη στο ντέρμπι με γκολ Πέλκα! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.