ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Κουλούρης: Το πρώτο γκολ με την Τουλούζ (vid)

Δείτε το γκολ του Έλληνα στράικερ στην πρεμιέρα της Ligue 1

Ο Ευθύμης Κουλούρης δεν είχε καταφέρει να… γευτεί τη χαρά του γκολ με τη νέα του ομάδα κατά την διάρκεια της προετοιμασίας, αλλά τα κατάφερε στην πρεμιέρα της Ligue 1.

Η Τουλούζ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Μπρεστ χάρη σε γκολ του Έλληνα στράικερ στο 89′, ισοφαρίζοντας το γκολ που σημείωσε ο Αουτρέτ στο 25′ του αγώνα.

Ο πρώην στράικερ του ΠΑΟΚ και του Ατρομήτου βρήκε δίχτυα λίγο πριν το φινάλε και χάρισε στην ομάδα του έναν πολύτιμο βαθμό.

Κουλούρης: Δείτε το γκολ του φορ της Τουλούζ

Στα υπόλοιπα ματς της πρεμιέρας, η Σεντ Ετιέν νίκησε στην έδρα της Ντιζόν με 2-1 με γκολ του Αμουμά (5′) και του Αχολού (11′), για να μειώσει ο Ταβάρες με πέναλτι στο 34’.

Η Νις με γκολ του Ντάντε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε με 2-1 της Αμιέν.

Εντυπωσιακή η Ανζέ επικράτησε με 3-1 της Μπορντό με ανατροπή, χάρη σε γκολ των Ραϊνέ-Αντελαϊντ, Λανγκέ και Μανγκανί.

Εκτός έδρας νίκη για τη Ρεν με γκολ του Μορέλ στο έκτο λεπτό επί της Μονπελιέ.

Στο ματς που έγινε νωρίτερα το απόγευμα, η Μαρσέιγ γνώρισε ήττα σοκ στην πρεμιέρα από τη Ρεμς με 2-0 στην έδρα της με τα γκολ του Ντιά και του Χιουν Γιουν Σουκ.

Κάντε Follow το Sportime στο Instagram και Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κουλούρης: Το πρώτο γκολ με την Τουλούζ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.