ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Λημνιός: νίκησε… Παυλίδη και Χατζηδιάκο με γκολ στο Τβέντε – Αλκμάαρ

Ο Δημήτρης Λημνιός σκόραρε στο ματς της Τβέντε με την Άλκμααρ

Τβέντε: Επικράτησε 3-1 της Άλκμααρ στην… ελληνική μονομαχία του ολλανδικού πρωταθλήματος, όπου ο Δημήτρης Λημνιός βρήκε δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα προτού συμπληρωθεί ένα λεπτό αγώνα, με σουτ του Βαν Βολφσβίνκελ.

Στο 17′ η ομάδα του Λημνιού βρήκε και δεύτερο τέρμα, με κεφαλιά του Ροτς.

Η Άλκμααρ κατάφερε να μειώσει με τον Κάρλσον, όμως η Τβέντε είχε τον έλεγχο.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λημνιός στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με ωραίο σουτ εκτός περιοχής.

Ο 23χρονος Έλληνας διεθνής σημείωσε το πρώτο γκολ του με τη φανέλα της Τβέντε.

Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική ήττα της Άλκμααρ στο ολλανδικό πρωτάθλημα, όπου κατοικεί στη 17η θέση.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης αγωνίστηκε για 75 λεπτά με τους φιλοξενούμενους, όχι όμως και ο Χατζηδιάκος.

Yπενθυμίζεται ότι ο Λημνιός είχε αναδειχθεί νικητής και στο ντέρμπι με την Ουτρέχτη του Τάσου Δουβίκα στις 11 Σεπτεμβρίου.

Δείτε το γκολ του Λημνιού:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λημνιός: νίκησε… Παυλίδη και Χατζηδιάκο με γκολ στο Τβέντε – Αλκμάαρ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.