ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Παυλίδης: Συνεχίζει να σκοράρει ασταμάτητα! (vds)

Σε τρομερή κατάσταση ο Βαγγέλης Παυλίδης και η Άλκμααρ ελπίζει.

Μπήκε παίζοντας με την πλάτη στον τοίχο η Άλκμααρ στη ρεβάνς με την Άντερλεχτ και ο Βαγγέλης Παυλίδης φώναξε βροντερό παρών.

Μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα στο Βέλγιο οι Ολλανδοί έπρεπε να κάνουν κατάθεση ψυχής ώστε να περάσουν εκείνοι στα ημιτελικά του Conference League. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε ιδανικά για εκείνους.

Κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ του πρώτου αγώνα. Θα μπορούσαν, μάλιστα, να έχουν πετύχει και περισσότερα γκολ. Μεγάλος πρωταγωνιστής για άλλη μία φορά για την AZ ο Παυλίδης.

Ο Έλληνας επιθετικός κάνει εξαιρετική σεζόν. Από αυτές που σε ανεβάζουν επίπεδο και σου δίνουν μεταγραφή. Στο συγκεκριμένο ματς και τα δύο γκολ του πρώτου ημιχρόνου ήταν δικά του.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι. Η φάση ελέγχθηκε μέσω VAR και ο Παυλίδης αναλαμβάνοντας την εκτέλεση έκανε το 1-0 στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι πρώτα και στη συνέχεια στα δίχτυα. Οκτώ λεπτά μετά ο ίδιος πέτυχε και το δεύτερο γκολ. Σε μία ωραία οργανωμένη επίθεση ο Όντγκααρντ του έδωσε την μπάλα και εκείνος προ κενής εστίας δεν λάθεψε!

Αξίζει να σημειωθεί πως είχε και δύο ακόμη φάσεις για να κάνει χατ τρικ. Στη μία τον πρόλαβε ο αντίπαλος αμυντικός την τελευταία στιγμή και στη δεύτερη δεν του έδωσαν την μπάλα ακριβώς εκεί που την ήθελε για να εκτελέσει στην κίνηση.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παυλίδης: Συνεχίζει να σκοράρει ασταμάτητα! (vds)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.