ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Τβέντε – Βίλεμ 1-1: Βαθμός με «υπογραφή» Παυλίδη

Η Τβέντε ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Βίλεμ, με τον Βαγγέλη Παυλίδη να σκοράρει για τους φιλοξενούμενους και να δίνει…ανάσα! Η Τβέντε δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της μέχρι το τέλος, με τη Βίλεμ να παίρνει τον βαθμό με γκολ του Παυλίδη. Ο Βαγγέλης Παυλίδης σκόραρε στο 81ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης της...

Η Τβέντε ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Βίλεμ, με τον Βαγγέλη Παυλίδη να σκοράρει για τους φιλοξενούμενους και να δίνει…ανάσα!

Η Τβέντε δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της μέχρι το τέλος, με τη Βίλεμ να παίρνει τον βαθμό με γκολ του Παυλίδη.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης σκόραρε στο 81ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης της Βίλεμ κόντρα στην Τβέντε και έδωσε έναν βαθμό που μπορεί να αποδειχθεί «χρυσάφι» για την παραμονή.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 64ο λεπτό με γκολ του Μποσχ. Ο Παυλίδης ισοφάρισε στο 81ο λεπτό και έγραψε το τελικό 1-1, με κοντινό πλάσε. Αυτό ήταν το 8ο γκολ στο φετινό πρωτάθλημα για τον Έλληνα επιθετικό.