«Επίθεση» σε Μανούχο ο Αχιλλέας Μπέος για το Παναθηναϊκός – Βόλος – «Αντιμετωπίστε μας ισότιμα»

Ο Βόλος συνεχίζει να ζητάει ξένους διαιτητές και στα δικά του παιχνίδια στη Super League 1, μετά τα όσα έγιναν στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό.

Έναν πολύ σημαντικό βαθμό κατάφερε να πάρει ο Βόλος, αφού ήρθε ισόπαλος με τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας 0-0 για τα πλέι-οφ της Super League 1.

Η ΠΑΕ Βόλος και ο Αχιλλέας Μπέος έκαναν… επίθεση στο διαιτητή Μανούχο, ο οποίος σύμφωνα με τους ίδιους το μόνο σωστό που καταλόγισε ήταν το πέναλτι στο τέλος.

Μάλιστα ζήτησε ξεκάθαρα να έχει αντιμετώπιση η ομάδα, όπως έχουν όλοι οι άλλοι που αγωνίζεται στα πλέι-οφ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Για άλλη μία φορά επιβεβαιώθηκαν οι διαμαρτυρίες μας, απέναντι στους Έλληνες διαιτητές.

Στον χθεσινό αγώνα της ομάδας μας με τον Παναθηναϊκό, ο Μανούχος έκανε ότι μπορούσε για να μην «σφυρίξει» δίκαια, χωρίς όμως να εκτεθεί.

Μόλις στο 3ο λεπτό έδειξε κίτρινη κάρτα στον ποδοσφαιριστή μας Κάτσε για ένα απλό φάουλ στο κέντρο του γηπέδου. Λίγα λεπτά αργότερα καταλόγισε φάουλ υπέρ του Παναθηναϊκού έξω από την περιοχής μας, επειδή ο Ντέλετιτς απλώς έκλεψε την μπάλα. Σημειωτέον, στο ημίχρονο μας ζήτησε συγγνώμη, αλλά το λάθος και πάλι εις βάρος της ομάδας μας είχε γίνει.

Εν τέλει η μόνη σωστή απόφαση που πήρε ο Μανούχος ήταν ο καταλογισμός του πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Σε κάθε περίπτωση, η ΠΑΕ Βόλος δηλώνει κατηγορηματικά και ξεκάθαρα ότι θα συνεχίσει να διεκδικεί το αυτονόητο: Να την αντιμετωπίζουν ισότιμα και δίκαια με τις υπόλοιπες ομάδες που μετέχουν στα πλέι οφ.

Καλή συνέχεια στο πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα των τελευταίων χρόνων».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Επίθεση» σε Μανούχο ο Αχιλλέας Μπέος για το Παναθηναϊκός – Βόλος – «Αντιμετωπίστε μας ισότιμα»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.