ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ - ΕΠΟ

ΑΠΙΘΑΝΟ: Ο ίδιος VAR που έδωσε το πέναλτι στον Παναθηναϊκό με τη Μαρσέιγ, έδωσε και το πέναλτι στη την ΑΕΚ!

Ο Στιούαρτ Άτγουελ ήταν εκείνος που έμελλε να απονείμει δικαιοσύνη στις σπουδαίες προκρίσεις τόσο του Παναθηναϊκού όσο και της ΑΕΚ

Από την κόλαση στον παράδεισο γύρισε η ΑΕΚ, που πανηγύρισε μια απίθανη πρόκριση στα playoffs του Champions League κόντρα στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων και με το σκορ στο 1-2, η Ένωση κέρδισε πέναλτι από χέρι του Λιούμπισιτς, το οποίο ήταν σε αντικανονική θέση στην προσπάθεια του Αραούχο για κοντρόλ.

Με τη βοήθεια του VAR, ο διαιτητής Έσκας έδειξε την άσπρη βούλα στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων με τη… συνέχεια να είναι γνωστή.

Λίγες ημέρες πριν, ο έτερος εκπρόσωπος της Ελλάδας στο Champions League, ο Παναθηναϊκός, με παρόμοιο τρόπο έστειλε το ματς με τη Μαρσέιγ στην παράταση.

Τότε, ο Ματέο Γκεντουζί έκανε χέρι μέσα στην περιοχή στην τελευταία φάση του ματς και μετά από παρέμβαση του VAR το «τριφύλλι» πήρε πέναλτι, με τον Φώτη Ιωαννίδη να ευστοχεί.

Κοινός παρανομαστής και στις δύο περιπτώσεις; Ο Άγγλος Στιούαρτ Άτγουελ στο VAR!

Από ‘κει και πέρα, έπειτα και από το αποψινό παιχνίδι, οι ελληνικές ομάδες συμπλήρωσαν 16 ματς στα προκριματικά των ευρωπαϊκών διοργανώσεων, με τον… απολογισμό να έχει ως εξής:  6 πέναλτι υπέρ, 3 κόκκινες υπέρ, 2 πέναλτι κατά και 3 κόκκινες κατά

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΠΙΘΑΝΟ: Ο ίδιος VAR που έδωσε το πέναλτι στον Παναθηναϊκό με τη Μαρσέιγ, έδωσε και το πέναλτι στη την ΑΕΚ!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.