ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ - ΕΠΟ

Αποκλειστικό: Προσπάθεια απώθησης και ύβρεις – Το Φύλλο Αγώνα φέρνει σε δύσκολη θέση τον Ολυμπιακό!

Το Φύλλο Αγώνα «καίει» τον Ολυμπιακό! Αυτά έγιναν στα αποδυτήρια σύμφωνα με τον διαιτητή του Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός!

Το Φύλλο Αγώνα «καίει» τον Ολυμπιακό! Αυτά έγιναν στα αποδυτήρια σύμφωνα με τον διαιτητή του Παναθηναϊκός Ολυμπιακός!

Ένταση μετά το τέλος του ντέρμπι στα αποδυτήρια της Λεωφόρου. Το πέναλτι που καταλόγισε στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων ο Δανός διαιτητής έκανε έξαλλους τους ανθρώπους του Ολυμπιακού.

Μετά το τέλος του ματς και σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του Sportime ο ρέφερι Κέλετ, σύμφωνα με τα όσα έχει γράψει στο Φύλλο Αγώνα, δέχθηκε έντονη φραστική επίθεση από τους «ερυθρόλευκους», με ύβρεις, ενώ αναφέρει ότι προσπάθησε υψηλόβαθμος στέλεχος των Πειραιωτών να τον απωθήσει, κάτι που απετράπει, μετά από παρέμβαση της Ασφάλειας και της Αστυνομίας.

Επίσης, σύμφωνα πάντα με όσα έχουν καταγραφεί από πλευράς του διαιτητή της αναμέτρησης. Στέλεχος της ΠΑΕ Ολυμπιακός επιτέθηκε και στον παρατηρητή διαιτησίας και μέλος της ΚΕΔ/ΕΠΟ, Σταύρο Μάνταλο.

Επίσης με βαριές ύβρεις! «Τι ήρθες να κάνεις εδώ ρε μ@νόπ@νο. Εσύ και το Μπαλτακιστάν». Εν συνεχεία οι ερυθρόλευκοι… ασχολήθηκαν κι άλλο με τον πρόεδρο της ΕΠΟ, Τακη Μπαλτάκο, επίσης χρησιμοποιώντας «βαριές» εκφράσεις.

Αρκετή ένταση και για αρκετή ώρα, εντός των χώρων των αποδυτηρίων με τον ρέφερι της αναμέτρησης να διατηρεί την ηρεμία του και να προσπαθεί να εξηγήσει στους ανθρώπους του Ολυμπιακού για την επίμαχη φάση των καθυστερήσεων που διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο ντέρμπι της Κυριακής.

Για μια φάση, που αρχικά το Sportime και εν συνεχεία όλοι τηλεκριτικοί διαιτησίας, πλην του Σπάθα, είπαν οτι είναι πέναλτι!

Αθλητικές ειδήσεις σήμερα

ΑΕΚ: Σίγουρος ο Βίντα πως θα παίξει στο Καραϊσκάκη

Τι θα κάνει ο Ολυμπιακός με τον Μαρσέλο;

Έτσι διόρθωσε τη δήλωσή του ο Μίτσελ!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αποκλειστικό: Προσπάθεια απώθησης και ύβρεις – Το Φύλλο Αγώνα φέρνει σε δύσκολη θέση τον Ολυμπιακό!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!