ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ - ΕΠΟ

Κηφισιά – Παναιτωλικός: Το «δεν ντρέπεσαι» του Μπελεβώνη και η αποβολή στη φυσούνα! (vid)

«Δεν ντρέπεσαι, τι είναι αυτά που σφυράς», είπε στον Γκορτσίλα ο Μπελεβώνης και αποβλήθηκε.

Διαμαρτυρίες και ανακοίνωση η ΠΑΕ Παναιτωλικός για την διαιτησία στο ματς με την Κηφισιά. Αυτά είπε ο Μπελεβώνης στον Γκορτσίλα και αποβλήθηκε στο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Ανακοίνωση κατά του διαιτητή Γκορτσίλα εξέδωσε ο Παναιτωλικός. Δεν μας έχουν συνηθίσει σε τέτοιες αντιδράσεις οι Αγρινιώτες. Στο ημίχρονο προέκυψε και φραστικό επεισόδιο του Μάκη Μπελεβώνη με τον Μακεδόνα διαιτητή, που είχε ως συνέπεια να αντικρίσει ο εκπρόσωπος του Παναιτωλικού την κόκκινη κάρτα. «Δεν ντρέπεσαι ρε Γκορτσίλα. Τι είναι αυτά που σφυράς σήμερα;».

Ο Γκορτσίλας εκεί τον ενημέρωσε να μην βγει στο δεύτερο ημίχρονο γιατί έχει πάρει κόκκινη κάρτα. Ο Μπελεβώνης από την πλευρά του του είπε οτι «εγώ θα βγω κανονικά και αν θες να μου την δείξεις μέσα να το δείξει η κάμερα»!

O Mπελεβώνης πήγε να κάτσει κανονικά στον πάγκο στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο Γκορτσίλας ζήτησε να βγει έξω. Και βγήκε.

Στο τέλος της αναμέτρησης πάντως και προφανώς το 2-2 έπαιξε τον ρόλο του, ο διαιτητής δεν έγινε αποδέκτης παραπόνων ούτε από τους γηπεδούχους, ούτε από τους φιλοξενούμενους. Μόνο κάποιες… διαφωνίες μεταξύ των ανθρώπων της Κηφισιάς προέκυψαν μετά το τέλος του αγώνα στο γήπεδο της Καισαριανής!

Αναφορικά με το πέναλτι που καταλόγισε ο Γκορτσίλας υπέρ των γηπεδούχων και έκανε support o VAR Τσακαλίδης, η ΚΕΔ θεωρεί οτι αν και δεν πρόκειται για καραμπινάτη παράβαση, πάει με την αποφαση του ρέφερι.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κηφισιά – Παναιτωλικός: Το «δεν ντρέπεσαι» του Μπελεβώνη και η αποβολή στη φυσούνα! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!