ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ - ΕΠΟ

Κλάτενμπεργκ: «Πέναλτι για Ατρόμητο με ΑΕΚ, σωστό το πέναλτι για τον ΠΑΣ με Ολυμπιακό»

Τις αναλύσεις των φάσεων για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος έκανε την Τετάρτη (20/10) ο Μαρκο Κλάντενμπεργκ.

Λανθασμένη βρήκε την απόφαση που πήρε ο διαιτητής Ιωάννης Παπαδόπουλος να μην δώσει πέναλτι υπέρ του Ατρόμητου στο ματς με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, ο Μαρκ Κλάντεμπεργκ.

Ο Άγγλος αρχιδιαιτητής της ΚΕΔ τόνισε ότι Ατρόμητος θα έπρεπε να έχει κερδίσει πέναλτι στο μαρκάρισμα ο Λάζαρος Ρότα στον Κλωναρίδη.

Από το ίδιο ματς επίσης επίσης, ο Κλάντενμπεργκ εκτίμησε ότι καλώς δεν καταλογίστηκε κάτι στη φάση του Κουλούρη, όπως επίσης σημείωσε σωστό το πέναλτι που κέρδισε η «Ένωση» και την επανάληψη της εκτέλεσης.

Όσον αφορά το ΠΑΟΚ – Βόλος 4-4 εξήγησε ότι σωστά δεν δόθηκε επανάληψη στην εκτέλεση του Βιεϊρίνια (καθώς διότι ο τερματοφύλακας Κλέιμαν πατούσε τη γραμμή τέρματος).

Ακόμη ο Κλάντενμπεργκ στις αναλύσεις για του για την 6η αγωνιστική της Super League  εξήγησε  ότι ήταν σωστή και η απόφαση για πέναλτι υπέρ του ΠΑΣ Γιάννινα στο ματς με τον Ολυμπιακό κι αυτό λόγω του ότι το χέρι του Ρέαμπτσουκ σηκώθηκε από το έδαφος.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κλάτενμπεργκ: «Πέναλτι για Ατρόμητο με ΑΕΚ, σωστό το πέναλτι για τον ΠΑΣ με Ολυμπιακό»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.