ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ - ΕΠΟ

Ολυμπιακός: Το χέρι του Ιμπόρα και τα οκτώ που ήταν λίγα και μετά πολλά!

Oι διαμαρτυρίες για το γκολ του Ναβάρο που ακυρώθηκε στο Ολυμπιακός - Αστέρας και το ταμπελάκι του 4ου για τον έξτρα χρόνο!

Ο Ολυμπιακός διαμαρτυρήθηκε για το ακυρωθέν γκολ του Ναβάρο. Τα οκτώ λεπτά καθυστερήσεων που αρχικά ήταν λίγα, αλλά μετά πολλά!

Η επανάληψη είναι μήτηρ πάσης μαθήσεως. Όχι πάντα όμως. Μετα το γκολ που ακυρώθηκε στο Κηφισιά – Ολυμπιακός για το χέρι του Μασούρα, θα περίμενε κανείς μετά τις εξηγήσεις όσον αφορά στον κανονισμό, οτι θα έχει γίνει γνωστός. Αλλά πάλι τα ίδια είχαμε.

Νέες διαμαρτυριες των «ερυθρολεύκων» στο ημίχρονο του αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης για το γκολ του Ναβάρο που δεν μέτρησε αφού η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ιμπόρα και πήγε στα δίχτυα.

Άνθρωποι των γηπεδούχων αναρωτήθηκαν μιλώντας με τον διαιτητή Φωτιά γιατί ακυρώθηκε, με τον 4ο Τσαγκαράκη να προσπαθεί να τους εξηγήσει τον κανονισμό που δεν άλλαξε σε τίποτα μετά το πρόσφατο παιχνίδι στην Καισαριανή με την Κηφισιά. Οχι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά ακούστηκαν καποιες διαμαρτυρίες.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να το γυρίσει το ματς με δύο γκολ του Ελ Κααμπί στο 78′ και στο 87′. Το πρώτο με πέναλτι που ήταν παράβαση και σωστά καταλογίστηκε σύμφωνα και με την ΚΕΔ.

Ωραίο σκηνικό λίγο πριν το δεύτερο! Οι διαιτητές μέσω της ενδοεπικοινωνίας έχουν αποφασίσει και έχει ακουστεί οτι θα δώσουν οκτώ λεπτά καθυστερήσεις. Με το σκορ στο 1-1, οι γηπεδούχοι είχαν αντίθετη άποψη για τον έξτρα χρόνο «τουλάχιστον 10 λεπτά πρέπει να παίξουμε παραπάνω». Δευτερόλεπτα μετά ο Ολυμπιακός κάνει την ανατροπή και εκεί έχουμε ανατροπή σκηνικού και στον πάγκο. «Τι οκτώ λεπτά ρε παιδιά. Που τα βρήκατε τα οκτώ λεπτά καθυστερήσεις»!

Στο τέλος πάντως και αφού οι σφυγμοί επανήλθαν εντός των φυσιολογικών ορίων, όλα καλά. Κανένα πρόβλημα, καμία ένταση στα αποδυτήρια. Και συγχαρητήρια στον Φωτιά για την διαιτησία του.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός: Το χέρι του Ιμπόρα και τα οκτώ που ήταν λίγα και μετά πολλά!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!